вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Таен план за Украина

putin-merkel

Последни вести

Според сознанијата на британски „Индипендент“, германската канцеларка и рускиот претседател во тајност подготвуваат мировен план за завршување на судирите.

Главната цел на овој план е стабилизација на украинските граници и овозможување на неопходна економска помош за Киев.

Весникот наведува дека клучната рабта е што овој план вклучува нов енергетски договор кој би обезбедил снабдување на Украина со гас, имајќи предвид дека залихите од овој енергенс се при крај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести