сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: аеродроми

аеродроми

Во Берлин утре ќе се одржи штрајк на два аеродроми

Синдикатот „Вер.ди“ соопшти дека штрајкот ќе биде одржан меѓу 05.00 и 11.00 часот, по локално време, на аеродромите „Тегел“ и „Шенефелд“. Организаторите денеска предупредија дека се можни штрајкови и...
magla-aerodrom

Поради магла откажани летови и намалена видливост на патиштата

На аеродромот „Александар Велики“ во Скопје не се реализирани летовите од и за Истанбул, како и полетувањата за Загреб и Барселона, покажуваат податоците од веб страницата на концесионерот на аеродромот...
северна

Во Северна Кореја се градат девет нови воени аеродроми

На брзите патишта, кои водат од Пјонгјанг кон планините Маохјансан и градот Кесон се градат речиси девет писти за полетување и слетување, како и 14 објекти поврзани со авиони ловци. Според изворот од...
аеродроми

На македонските аеродроми лани минале 1,8 милиони патници

Компанијата наведува и дека е зголемен бројот на операции за 8,9 отсто, достигнувајќи вкупно 16.883 летови. Задоволни сме што успеавме да постигнеме двоцифрено зголемување на бројот на патници на годишно...
132375365

Аеродромите се голем фактор за економијата

Како што беше речено на обуката за новинари организирана викендов од ТАВ Македонија, бројот на патници на двата македонски аеродрома се зголеми, пред се, поради воведувањето на нискобуџетните авиокомпании. Скопскиот...
9-300x202

ФОТО: Застрашувачки аеродроми на кои не би сакале да слетате

Повеќето аеродроми нема да ве исплашат со својот изглед, меѓутоа ширум светот постојат и аеродроми на чии писти сигурно не би сакале да полетате или да слетате. Sea Ice Runway, АнтарктикMaketane Air Strip, АфрикаBarra,...
policaec-tepacka-aerodrom

Рекорден број патници на македонските аеродроми

Рекорден број патници на двата македонски аеродроми е забележан во месец јули, односно раст од 28 отсто на годишно ниво. Во споредба со јули 2014, во јули 2015 година бројот на патници е зголемен за 28% на годишно...
Saba_airport-pia L.jpg  SCARY AIRPORTS

ФОТО: Застрашувачки аеродроми на кои не би сакале да слетате

Повеќето аеродроми нема да ве исплашат со својот изглед, меѓутоа ширум светот постојат и аеродроми на чии писти сигурно не би сакале да полетате или да слетате. Sea Ice Runway, Антарктик  Maketane Air Strip, Африка      Barra,...

Најчитани вести