сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 11

Tag Archives: актер

© AFP 2017 / CHRIS DELMAS

Почина добитникот на Оскар и Златен глобус, Мартин Ландау

Актерот Мартин Ландау, ѕвездата на телевизиската серија „Мисија: Невозможно“ од 1960-те години кој во подоцнежната кариера освои Оскар за најдобра споредна машка улога во филмот „Ед Вуд“ на Тим Барттон...
nelsan ellis

Во 39-та почина Нелсан Елис, ѕвездата на вампирската серија „True Blood“

Ѕвездата на популарната телевизиска серија „Вкус на крвта“ (True Blood) на каналот HBO, Нелсан Елис кој го толкуваше ликот на Лафајет Рејнолдс, почина во 39-та година, изјави за магазинот Hollywood Reporter неговата...
alain delon

Ален Делон го снима својот последен филм

Легендарниот француски актер, 81-годишниот Ален Делон, изјави на филмскиот фестивал во Лиеж дека наскоро ќе го снима својот последен филм. Снимањето ќе започне оваа есен, филмот ќе го режира Патрис Леконт,...
john-hurt

Почина британскиот актер Џон Харт

Британскиот актери Џон Харт почина во Лондон на 78 години по долга борба со рак на панкреас, објави Ројтерс. Харт во 2015 година објави дека има рак на панкреасот, но дека ќе продолжи да работи. Глумеше во...
Љубивој Тадиќ повреден во пожар

Љубивој Тадиќ повреден во пожар во неговиот стан

Актерот Љубивој Тадиќ повреден е во пожарот што избувнал рано утринава во околу 3.30 часот во неговиот стан. Љубивој Тадиќ повреден во пожар Според информациите што ги објави српски „Курир“, во пожарот...
pero

ФОТО: Актерот Петар Арсовски распали со вулгарности кон сите неистомисленици

Актерот Петар Арсовски, кој може да се забележи на сите протести организирани од опозицијата и е силен поддржувач на политиките на Зоран Заев и СДСМ, на социјалните мрежи вулгарно ги навредува сите...
117957025

Познат американски актер ја застрелал својата сопруга

Американскиот актер Мајкл Џејс ја застрелал својата сопруга, а потоа се пријавил во полиција. По ваквото признание полицијата го привела 49-годишниот актер под обвинение за убиство на сопругата Ејприл. Безживотното...
448090_dusan-pocek-01rasfoto-goran-srdanov_f

Почина актерот Душан Почек

Познатиот српски актер Душан Почек починал на 18-ти март во Белград во 82-тата година од животот. Една од улогите по која публиката го памети е Јездимир Ускоковиќ во популарната серија „Подобар живот“...
akterbitolaOD

Битолски актер почнува да работи во Глоуб театарот во Лондон

Битолскиот актер Огнен Дранговски во недела заминува за Лондон, каде што во наредните два месеци ќе биде дел од ансамблот на Глоуб театарот. Четири недели ќе ја работат претставата Венецијанскиот трговец...

Најчитани вести