петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 43

Tag Archives: андроид

© AP Photo / Marcio Jose Sanchez

Google ја претстави новата верзија на Android

    Новата верзија на оперативниот систем Android беше претставена на годишнаа конференција на Google I/O, а настанот беше пренесуван на YouTube каналот на компанијата. Во новата верзија на оперативниот систем...
агрегаторот

„Мој Весник“, нов андроид агрегатор за вести на пазарот

Агрегаторот на вести за Андроид мобилни уреди – Мој Весник постои веќе неколку месеци и до сега има над 10,000 инсталации. Тој агрегира вести од повеќе македонски портали. Идејата е да се известуваат...
makedonski-telekom

Дојче телеком објави партнерство со Evernote на 12 европски пазари

Дојче телеком и Evernote го проширија партнерството на 12 пазари во Европа, меѓу кои е и Македонија. Со Evernote, корисниците може да запишуваат прибелешки, да спојуваат веб страници, да прават исечоци од написи,...
google

Гугл со контра тужба против Мајкрософт и Епл

Компанијата Гугл ја започна својата одбрана од конзорциумот Рокстар кој го сочинуваат Мајкрософт и Епл со тврдење дека Андроид не ги крши патентите.Имено, Рокстар тврди дека оперативниот систем Андроид...

Најчитани вести