сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: апарат

очната

Очната клиника доби најсовремен апарат за фако хирургија во Македонија

Апаратот, кој е набавен од страна на Министерството за здравство, е во вредност од пет милиони денари и со него веќе се извршени осум интервенции. Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров...
analizaaaaa

Нов софистициран апарат за хеликобактер пилори за Клинички центар

Нов софистициран апарат за испитување на бактеријата хеликобактер пилори, која се смета за предизвикувач на ракот на желудник, доби Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија во Скопје....

Најчитани вести