среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: арачиново

aracinovo-

Власта сега ги обвинува арачиновци дека нивна е одговорноста зошто немаат вода

Среде лето, на температури повисоки повисоки од 40 степени, половина Арачиново е без вода. Оштинските власти пак вината ја најдоа кај граѓаните за кои велат дека и самите имаат делумна вина. Еден жител...
aacinovo

ВИДЕО: Заев им ветуваше живот, сега арачиновци немаат ни вода за пиење

Наместо живот кој им го ветуваше новиот премиер Зоран Заев во предизборието, жителите на Арачиново немаат вода за пиење. Тие дури ги продаваат и своите возила за да копаат бунари, бидејќи како што велат,...
133632719

Жители на Арачиново ја блокираа обиколницата

Нема информации до кога ќе трае блокадата на обиколницата.
Orce-Gjorgjievski

Ѓорѓиевски: Секојдневно сме сведоци на нови докази за инволвираност во нелегални активности на криминогеното раководство на СДСМ

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата нa Орце Ѓорѓиевски. Јавноста вчера беше сведок дека уште еден лик од подземјето, близок пријател на аболицираниот криминалец Зоран Заев,...
7

Приведен братот на првиот човек на СДСМ во Арачиново – голема полициска акција против шверц на дрога

Во текот на вчерашниот ден извршена е голема полициска акција во која полицијата привела повеќе лица кои се сомничат за шверц на дрога, меѓу кои е и братот на претседателот на општинската организација...
zaev-selfi-miting-skopje

По Диво насеље, Заев со селфи и од Арачиново (ФОТО)

Зоран Заев на собраните им вети дека Албанците со него за прв пат ќе добиеле свој премиер. Според него, Арачиново досега само плаќало сметки, а не добивало ништо повратно од централната власт. На митингот...
штабот

Искршени стаклата на штабот на СДСМ во Арачиново

Министерството за внатрешни работи информира дека  И.Ф. од село Арачиново пријавил дека возило непозната марка кое поминувало пред неговата куќа, непознати лица фрлиле разни предмети со кои искршиле...
диме спасов

Криминалецот кој го бркаше Диме Спасов е прв братучед со обвинет за убиство на полицајците во Арачиново

Еден од лицата со дебело криминално досие, кој во петокот навечер го бркал Диме Спасов по скопските улици, е близок роднина со лице од Чаир, обвинето за убиство на полицајци. Имено, според информации...
Пукање во скопско Арачиново

Пукање во скопско Арачиново

Ноќеска околу 2 часот од автомобил биле испукани повеќе куршуми од автоматско оружје кон куќата на А.И. во скопско Арачиново. Од МВР информираат дека во инцидентот биле оштетени повеќе прозорски стакла...
download

Момчето од Арачиново убиено од негов роднина

Околу 16 часот вчера во село Арачиново извршено е убиство во кое е лишено од живот  лицето Ељон  Ј.(17) од Скопје. Имено, кривичноправниот настан е пријавен околу 16.20 часот во Центарот за информирање и команда,...
tejta

Генерал Тејта: ОНА планираше „виетнамски“ напади врз Скопје

Американскиот армиски генерал Ентони Тејта беше командантот кој во 2001 година ја предводеше операцијата за извлекување на герилците на Ослободителната национална армија од Арачиново. Во разговор...
tepacka

Нападнат ученик во дворот на училиштето „Боро Петрушевски“

На 26.12.2013 година околу 09,10 часот во дворот на средното училиште АСУЦ „Боро Петрушевски“ од страна на едно непознато лице без повод и причина физички е нападнат 17 годишен ученик од истото училиште со...

Најчитани вести