среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: Арнолд Шварценегер

Photo by Jordan Strauss/Invision/AP

Шварценегер го потврди учеството во шестиот „Терминатор“

Американскиот актер од австриско потекло и поранешен републикански гувернер на сојузната држава Калифорнија, Арнолд Шварценегер, ќе учествува во снимањето на шестото продолжение од филмската франшиза...

Најчитани вести