петок, 2 декември 2016  |  Вести денес: 73

Tag Archives: автомобил

камион

Се забил со автомобил во камион и веднаш починал

Од полицијата денес информираат дека до несреќата дошло кога Д.А. управувајќи автомобил „Голф 3“ удрил во камион Сканија со полуприколка кој го управувал А.М. (61) од Стојаково. Возачот починал на лице...
графити

На скопјанец му испишале графити на автомобил и стан

Како што соопшти полицијата, утрово во 05:37 часот во ЕИК-Скопје, В.П. од Скопје, пријавил дека од страна на непознато лице на патничкото моторно возило „фиат“, како и на влезната врата од неговиот стан,...
бездна

Скопјанец со автомобил излетал во бездна од 20 метри

Според неговите податоци Б.К.(32) од Скопје од засега неутврдени причини изгубил контрола врз патничкото моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски таблички што го управувал, по што излетал од коловозот,...
110202270

Со шипки го претепале и му ја искршиле колата

Веднаш потоа од возилото излегол А.С., двајца негови братучеди  и неговиот зет, кои со метални шипки  почнале да удираат по предната лева врата на патничко моторно возило „Лада“, на која го скршиле...
Кој има, ќе се расфрла..

Мејведер си се почасти со Koenigsegg CCXR Trevita вредно 5 милиони долари

Флојд Мејведер, најбогатиот светски спортист реши да го поднови возниот парк и да си купи нов автомобил кој е најскап во светот. Боксерот си купи “Koenigsegg CCXR Trevita”, автомобил кој е произведен во Шведска,...
Со автомобил влета на плажа на Халкидики

Со автомобил влета на плажа на Халкидики (ВИДЕО)

Жена со автомобил влетала среде плажа на Халкидики во Грција и завршила во морето. Возилото било со романски регистарски ознаки. Несреќата се случила на грчкиот остров Амуљани, а според информациите...
Експлдира автомобил на мостот Газела во Белград

Експлдира автомобил на мостот Газела во Белград

Страотна експлозија на автомобил ги исплаши белграѓани денеска околу 12.30 часот, на мостот Газела, објави српски „Телеграф“. Според првичните информации експлодирал автомобил марка „фиат типо“. Сеуште...
grepka77

Двајца добитници на Голф 7 на инстант лоз од Државна лотарија

Караванот на Државна лотарија на Македонија под името Лето во 7ма Брзина, веќе еден месец низ Македонија е во потрага по добитник на премија Голф 7 од инстант лозот 7ма Брзина. Марјана Станојковска со...
Гребка Твингоманија му донесе автомобил на скопјанец

Гребка Твингоманија му донесе автомобил на скопјанец

Државна лотарија на Македонија денес пред Капитол Мол во Скопје додели автомобил ТВИНГО на добитник кој е верен играч на инстант лотаријата – ТВИНГОМАНИЈА. Во чест на Петре Рунески денес пред Капитол...
robot

Несреќа во Германија, робот усмрти работник во Фолксваген

Во фабриката за автомобили “Фолксваген” во Германија, во понеделникот робот усмрти работник (22), пишува српски Блиц. Несреќното момче работело на оспособување на роботот кој сложувал авто-делови....
ova-ne-ste-go-znaele-za-vashiot-avtomobil-kreditna-karticka-mobilen

Ова не сте го знаеле за вашиот автомобил, кредитна картичка, мобилен…

Овие информации не ги знаат 95 отсто од луѓето, а тие можат, буквално, во некои ситуации да ви го спасат животот. Тие се однесуваат на некои предмети што секојдневно ги користите и ситуациите во кои што...
video-babicka-so-avtomobil-vleta-vo-shoping-centar

ВИДЕО: Бабичка со автомобил влета во шопинг центар

Анонимна госпоѓа сакала со автомобилот да тргне во рикверц, но се збунила па со полна гас тргнала напред и влетала во шопинг центар. Иако многумина помислиле дека станува збор за „бесен“ возач, сепак...
neverojatno-video-ova-se-vika-vo-nesrekja-srekja copy

Неверојатно видео: Ова се вика „во несреќа – среќа“

Ова се вика „во несреќа – среќа“. Мотоциклист во малиот руски град Переславл Залески, кој се наоѓа на 130 км оддалеченост од Москва, удри во автомобил, се преврте и на крај се приземји на неговиот покрив. Како...
Се запали автомобил кај Железничка

ВИДЕО: Се запали автомобил кај Железничка

Автомобил вчера попладне се запалил кај Железничката станица во Скопје. На фејсбук страницата „Ѕидот на сообраќајниот срам“ синоќа беше објавено видео од возилото кое гори.На местото интервенирала...
butel_kola_3

ФОТО: Гореше автомобил во Бутел

Попладнево на раскрсницата помеѓу улиците „Босна и Херцеговина“ и „Александар Урдаревски“, во скопската населба Бутел се запали автомобил.Се уште нема информации како дошло до тоа да се запали...

Најчитани вести