понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Tag Archives: автопат

Bocvarski_izjavafoto

Бочварски: Заради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ, цената на автопатот Кичево-Охрид ќе порасне за 120 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ остави инфраструктурен пустош во земјата и по 11 години неодговорно, нестручно и недомаќинско работење и криминално богатење на поединци за сметка на осиромашувањето на стотици илјади граѓани,...
avtopat kicevo ohrid

ВМРО-ДПМНЕ: Запирањето на градбата на автопатите навестува криминал на СДСМ

Стопирањето на градбата на автопатите од страна на владата предводена од СДСМ отвора сериозен сомнеж дека се спрема и подготвува криминал, предупредија во понеделникот од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ...
vmro-dpmne-tablo-

ВМРО-ДПМНЕ: Сугаревски наместо да лиферува лажни бројки и да креира конструкции треба да засука ракавите и да почне да си ги врши должностите

Неспособноста и неработењето на владата на СДС стануваат алармантни. Наместо по само пар недели владеење министрите од владата да одат на одмор, потребно е да се зафатат со работа. Министерот Сугаревски...
oh-kicevo_1

Арнаудов: Неспособниот СДМС намерно прави застои на делницата Кичево – Охрид

Неспособноста на СДСМ на дело се покажува токму тука граѓаните гледаат дека оваа партија немаат ниту капацитет, ниту визија и план за да ја водат Република Македонија, а единствено нешто коешто добро...
most-2

Се гради нов мост на реката Бошава во Демир Капија

Интензивно се работи на изградба на нов мост на реката Бошава во Демир Капија, информираа денеска од Службата за односи со јавноста при демиркаписката локална самоуправа. Оттаму појаснуваат дека новиот...
banknoti avtopat

Мотоциклист фрли 1.500 евра во ветер

Триесет и шестгoдишен мотоциклист фрли во ветер 1.500 евра возејќи се изминатиов викенд на автопат на југот од Германија, кога банкнотите се разлетале од пластичната вреќичка во којашто имал 9.000 евра,...
gruevski-misajlovski-uvid-640x404

Груевски изврши увид на градежните работи на патниот правец Скопје – Куманово

Деновиве почна реконструкција на патниот правец Скопје – Куманово, додека од Куманово кон Скопје се 98 отсто завршено. За неколку недели ќе биде 100 отсто завршено Куманово – Скопје и ќе биде пуштен во...
Најмногу снег во Кичево, Гостивар, Крушево, Прилеп и Стража

Укинати забраните за камиони на Стража и Плетвар

Забраните за сообраќај за тешки товарни возила на Стража и Плетвар се укинати, информира ЈП Македонијапат. Оттаму прецизираат дека забраната за сообраќај е укината во 12:10 часот.
автопатот

Автопатот Демир Капија – Смоквица ќе биде готов до средината на 2017

Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски, кој денеска заедно со градоначалниците на Валандово и Гевгелија изврши увид во градежните работи, очекува автотатот да биде готов до средината на...
ограда

Во Србија украдени два километра заштитна ограда покрај нов автопат

Кражбата на 2.000 метри заштитна ограда и капаци за шахти е пријавена во полицијата која спроведува трага по извршителите. Автопатот Љиг-Прељина е „покриен“ со 150 безбедносни камери, а Министерството...
групчин

Авропатот Скопје -Тетово блокиран кај Групчин

АСММ информира дека сообраќајот се пренасочува по регионалниот пат. На сите други државни патишта сообраќајот се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај надвор од...
avtopat

Утре ќе се крпат ударните дупки на автопатот Гостивар-Тетово

На автопатот Гостивар -Тетово на потегот, од наплатната Гостивар до наплатната Тетово, утре ќе се изведуваат градежни работи за крпење на ударните дупки, информира АМСМ. Оттаму препорачуваат внимателно...
pozar

Локализиран пожарот во близина на автопатот Велес-Скопје

Локализиран е пожарот вo близина на патарината кај Велешко езеро над автопатот Велес – Скопје. Вечерва околу 20 часот и 30 минути е локализиран големиот пожар кој попладнево избувна над автопатот Велес-...
Саниран автопатот „Александар Македонски“ на потегот од Велес до Градско

Саниран автопатот „Александар Македонски“ на потегот од Велес до Градско

На автопатот „Александар Македонски“ на потегот од Велес до Градско санирани се нерамнините на асфалтот кои претставуваа опасност за безбедноста на возилата, објави МИА. Увид во градежните активности...
Санирани деформациите на автопатот Александар Македонски

Санирани деформациите на автопатот Александар Македонски

Директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Александар Стојанов денес направи увид во завршувањето на санацијата на деформациите на три локации од делницата Велес – Градско на автопатот ...

Најчитани вести