четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 10

Tag Archives: баерн

Шпанците признаваат дека два гола на Реал биле нерегуларни

Вториот и третиот гол коишто ги постигна ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, во четвртифналниот меч со минхенски Баерн во вторникот, биле нерегугларни бидејќи Португлецот се наоѓал во офсајд,...
реал

Реал и Баерн први четвртфиналисти во Лигата на шампионите

Европскиот шампион Реал Мадрид во реваншот го совлада Наполи со 3:1 и со вкупни 6:2 избори пласман во ТОП 8. Наполи поведе во 24.минута со голот на Дрис Мертенс. Реал изедначи на 1:1 во 52.минута со голот на Серио...
баерн

Баерн осамен на врвот во Бундеслигата

Стрелци на головите беа: Тиаго Алкантара (17.минута), Чаби Алонсо (25) и Роберт Левандовски од пенал (45). Резултати на натпреварите од 16.коло во Фудбалско првенство на Германија: Борусија Дортмунд – Аугсбург...

Видал и официјално во Баерн Минхен

Шампионот на Бундеслигата уште мината недела најави дека е постигнат договор со Јувентус, а чилеанскиот репрезентативец денес ги мина и лекарските прегледи, по што стави потпис на договорот со “баварците”. 28-годишниот...

Милер побара итен состанок со челниците на Баерн (М)

Репрезентативецот на Германија и резервен напаѓач на бундеслигашот Баерн (М), Томас Милер, потврди дека сака во најбрз можен рок да има состанок со клупските челници од кои очекува одговор на прашањето,...

Робен: Баерн (М) не е фаворит во ЛШ

Холандскиот интернационалец од редовите на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Ариен Робен е убеден дека неговиот тим повеќе го нема епитетот на најголем фаворит кога е во прашање...

Раиола: Само морон не користи фудбалер кој е купен за 79 мил. евра

Мино Раиола, агентот на најголемата ѕвезда во дресот на францускиот гигант ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ, повторно вербално го нападна сега актуелниот тренер на Баерн (М), Пеп Гвардиола и повторно кај него...

Баерн (М) ќе стави крај на црната серија

Премиерниот натпревар од 31. коло во германската Бундес лига, дуелот во Франкфурт помеѓу екипите на Ајнтрахт и Хановер заврши со минимален триумф на гостинот од 3:2. Фенерџијата на првенствената табела,...

Баерн (М) на мегдан против Борусија од Дортмунд

Борусија од Дортмунд го доби актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Баерн (М), за противник во финалниот натпревар од годинашното издание на Купот на Германија. Вториот полуфинален...

Гвардиола: Со ваква игра немаме никави шанси против Реал (М)

Предводникот на Баерн (М), Пеп Гвардиола, јавно ги предупреди своите фудбалери дека ако продолжат со ваквиот стил на игра, тогаш сигурно ќе бидат поразени од шпанскиот гигант Реал (М) во полуфиналната...

Хајкенс: Крос мора да ја одбие понудата на Јунајтед

Поранешниот предводник на Баерн (М) и најголем виновник за историскиот успех, освоените три титули во изминатата сезона, Јуп Хајкенс, откри дека пред неколку дена разговарал со одличниот играч за врска,...

Реал (М) се насади на Баерн (М)

Пред неколку минути заврши ждрепката за полуфиналната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. Најтрофејниот шпански клуб, Реал (М) за противник го доби актуелниот светски...

Напаѓачите на Баерн (М) најдоа лек и за Новески

Иако даде се од себе и одигра без грешка, репрезентативецот на Македонија и капитен на германскиот бундеслигаш Мајнц, Николче Новески, не успеа во намерата да излези како победник во сите дуели против...

Робен пресреќен што Манчестер Ј. е противник на Баерн (М)

Холандскиот интернационалец од редовите на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Ариен Робен покажа најголеми знаци на задоволство кога е во прашање ждрепката за 1/4 финалната рунда...

Гвардиола: Арсенал подобар од Баерн (М) само 8 минути

Предводникот на актуелниот светски и европски клупски шампион Баерн (М), Пеп Гвардиола откри дека Арсенал се покажал како подобар противник од баварскиот гигант само во првите 8 мунити од првиот 1/8 финален...

Најчитани вести