сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Tag Archives: бензини

dizelot-poevtin-za-polovina-benzinite-za-eden-denar-191054

Дизелот од полноќ поскапува

Цената на бензините останува иста, а дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување...
goriva-juni-3-600x369

Вечерва на полноќ поевтинуваат горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – од вечерва на полноќ ќе купуваме поевтини бензини и дизел. Согласно методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените,...
133243048

Бенизните и дизелот поевтинуваат за два денара

Новата малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 65 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 67 денари за литар. ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V) ќе се продава за 52, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1)...
bbbenzinnn

Поевтинуваат бензините и дизелот

Бензините поевтинуваат за 1,5 денари, дизелот за половина денар, одлучи денеска Регулторната комисија за енергетика. Според најновата одлука за малопродажните цени на нафтените деривати, цената на...
benzin

Убава вест за возачите: Горивата поевтини за половина денар

Горивата од ноќеска на полноќ на бензинските пумпи ширум земјата ќе се точат по пониска цена за половина денар, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините...
benzin

Бензините поскапи, дизелот останува со иста цена

Предновогодишна честитка од Регулаторната комисија за енергетика за сите оние кои имаат автмобили со бензин мотор – бензините поскапуваат за половина денар. Оние кои се сопственици на дизел автомобили...

Најчитани вести