четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: борис дамовски

boris-damovski

Дамовски: Сета оваа лага, ова насилие врз народот и демократијата ќе се реши по правен пат

Седумдесет и пет дена сме тка поради лагите, лагите влијаат на нашата мотивација и решение да го дотераме ова до крај, посочи од пред Собранието Борис Дамовски од граѓанската иницијатива „За заедничка...
boris damovski

Дамовски најави дека тужбата се шири и составува и оти борбата продолжува

Оние коишто се самоизбраа со странско влијание ќе бидат затрупани со безброј тужби, порача во четвртокот Борис Дамовски од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска пред собраните...
damovski-640x289

Дамовски: Македонија е најголемата жртва на политичката криза

„Македонија е најголемата жртва на овие две и пол годишни процеси коишто се вршат“, изјави Борис Дамовски од „За заедничка Македонија“ во „Отвореното студио“ на ТВ Нова. Тој додаде дека подлабока...
boris-damovski-6-640x325

Дамовски: Жалиме за сите повреди, но најмногу за повредата на Македонија

Живееме во време кога пред очи ни се одви државен удар. Од првиот ден иницијативата инсистираше на мирни протести, никој не не сослуша, ниту еден пратеник, ниту една партија, ниту една амбасада, ниту...
damovski

„За заедничка Македонија“: Ако не сме заедно ќе нè нема, ќе ја нема ни Македонија

Ова сценарио е за разнебитување на македонскиот народ, ако не сме заедно ќе нé нема, ќе ја нема ни Македонија, ќе ја крстат како што сакаат…, рече во своето обраќање во петокот вечерта пред канцеларијата...
boris-damovski-640x349

Дамовски: Бројноста и решителноста на граѓаните е оружјето со кое се бориме на улиците

Бројноста и решителноста на граѓаните е оружјето со кое се бориме на улиците, истакна еден од организаторите на протестите Борис Дамовски во изјава за ТВ НОВА. „Основна задача на секој граѓанин на...
boris-damovski-2-640x322

Дамовски: Нема да дозволиме ниту еден медиски спин, ниту еден неуспешен пејач да го раздори ова ткиво

Повикавме на толеранција, не за шовинизмот, не за националистички повици, не за партиски обележја, не за религиски обележја, меѓутоа они си продолжуваат по своето, кажа Борис Дамовски пред насобраните...
Boris_Damovski

Jа фативме фреквенцијата на размислата на точниот Македонец

Објавувањето на албанската платформа, потпишана во Тирана, постизборно, како клучен услов за коалицирање на албанските партии со македонските за формирање на Влада, предизвика големи контроверзии...
boris-damovski-640x346

Дамовски: Да живее Македонија, на која никој нема по втор пат да и го смени знамето

Борис Дамовски кој е еден од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денес им се заблагодари на големиот број присутни на протестниот марш посочувајќи дека сите Македонци, Албанци, Власи,...

Најчитани вести