четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: борова шума

133414682

Пожар во светиниколскиот регион- гори борова шума стара неколку децении

Тој истакна дека во моментов на терен се 10 пожарникари и две возила. Огнените јазици имаат зафатено борова шума, која е стара неколку децении, а ветерот дополнително им прави проблеми, со што огнот се...
opozarena-suma

Опожарена борова шума во село Тимјаник

Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанувањето на пожарот.

Најчитани вести