четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: борусија

borusija

Борусија Дортмунд го освои купот на Германија

Фудбалерите на Борусија Дортмунд го освоија Германскиот куп откако во Берлин со 2:1 го совладаа Ајнтрахт од Франфурт. Борусија поведе во 8 минута по продорот и ударот под пречката на Осман Дембеле, а...
monako borusija

Монако уште еднаш ја совлада Борусија Дортмунд

Фудбалерите на Монако во реваншот од четвртфиналниот двомеч со Борусија славеа со 3:1, потврдувајќи ја победата од Дортмунд 3:2. Стрелци за францускиот претставник во Лигата на шампионите беа Килиан...
ROJS VETI USTE POSILEN

Ројс вети дека ќе се врати уште посилен

Иако е во голем шок, поради тешката повреда која ја заработи на пријателскиот натпревар против селекцијата на Ерменија и поради која ќе го пропушти престојниот Мундијал во Бразил, репрезентативецот...
IMOBILE ZAINTERESIRAN

Имобиле заинтересиран само за трансфер во Борусија од Дортмунд

Извршниот директор на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Ханс-Јоаким Ватцке потврди дека репрезентативецот на Италија и стандарден првотимец во дресот на калчолигашот Торино, Чиро Имобиле,...
noveski nema lek

Новески нема лек за напаѓачите на Борусија Д.

Многу потешко од очекуваното, старо-новиот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), забележа триумф во првенствениот дуел против фенерцијата на табелата, тимот на Брауншвајг. Баварскиот гигант дојде...
baern protiv borusija

Баерн (М) на мегдан против Борусија од Дортмунд

Борусија од Дортмунд го доби актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Баерн (М), за противник во финалниот натпревар од годинашното издание на Купот на Германија. Вториот полуфинален...
Borussia Dortmund v Real Madrid - UEFA Champions League Quarter Final

Челниците на Борусија Д. разочарани од судиската тројка

Извршниот директор на германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Ватце јавно го критикуваше словенечкиот арбитар Дамир Скомина и го посочи како еден од главните виновници за елиминацијата...
ronaldo ne igra

Роналдо не игра против Борусија од Дортмунд

Предноста од три гола, која фудбалерите на Реал (М) ја имаат пред стартот на реванш 1/4 финалниот натпревар од Лигата на шампиони, најверојатно ќе се покаже како доволна за да биде елиминиран германскиот...
zenit ke napaga

Зенит ќе нападне, Борусија Д. ќе се брани

Идентична обврска, трумф со три или повеќе гола разлика, но на гостувањето во Германија, имаат фудбалерите на рускиот прволигаш Зенит. Вицешампионот на Германија и на Европа, бундеслигашот Борусија...
kagava i rojs

Кагава во Борусија Д., Ројс во Манчетсер Јунајтед

Раководните лица на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед најпосле покажаа подготвеност за да му ја исполнат најголемата желба на актуелниот тренер на германскиот бундеслигаш, Борусија...
de bruin koj e vinoven

Де Бруин: Мурињо и Левандовски се виновни за пропаднатиот трансфер

Белгискиот интернационалец од редовите на Волфсбург, Кевин де Бруин откри кој е виновен за неговиот пропаднат трансфер во редовите на Борусија Дортмунд. „Жозе Мурињо е најголемиот виновник за пропаднатиот...
dinamo

Динамо Минск прогласи банкрот

Ракометниот шампион на Белорусија, Динамо Минск. Клубот, кој неколку сезони по ред беше државен проект со годишен буџет од околу четири милиони евра, донесе решение да се повлече од националното првенство. Финансиската...
zenit - bvb

Борусија Дортмунд со една нога во 1/4 финале

Првиот 1/8 финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, дуелот помеѓу вицешампионите на Русија и Германија, Зенит и Борусија од Дортмунд, заврши со сигурен триумф...
borusija dotolcuva

Борусија Д. го дотолчува очајниот Хамбургер

Без победник и без погодоци заврши премиерниот натпревар од 22. коло во германската Бундес лига, дуелот во Гелзенкирхен помеѓу екипите на Шалке и Мајнц. Репрезентативецот на Македонија и капитен на...
Borussia Dortmund v FC Bayern Muenchen - UEFA Champions League Final

Нема ништо сигурно кога е во прашање Гундоган

Таткото на репрезентативецот на Германија и член на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Илкаи Гундоган, Ирфа, откри дека нема ништо сигурно кога е во прашање иднината на неговиот син. „Се...

Најчитани вести