среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: бостон

Таксист загубил контрола над возилото во Бостон, 10 повредени

Таксист во понеделникот влетал меѓу пешаци недалеку од аеродромот во Бостон, притоа повредувајќи десет лица, откако загубил контрола над возилото и несреќата не ја предизвикал намерно, соопшти американската...

НБА: Кливленд во големото финале, Џејмс го мина Џордан (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс го изборија пласманот во големото финале од доигрувањето на НБА лигата, откако во петтиот натпревар во финалето на Источната конференција на гостувањето ги победија...

НБА: Кливленд ја зголеми предноста во дуелот со Бостон (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс пред своите навивачи ги совладаа Бостон Селтикс со 112:99 во четвртиот меч од финалето на Источната конференција во НБ лигата, со што дојдоа до водство од 3-1 во серијата...

НБА: Бостон ја прекина победничката серија на шампионот Кливленд (ВИДЕО)

Сосема неочекувано кошаркарите на Бостон Селтикс ја прекинаа победничката низа на Кливленд Кавалирс со победата од 111:108 во третиот меч во серијата до четири победи од финалето во Источната конференција...

НБА: Кливленд по вторпат убедлив против Бостон (ВИДЕО)

Бранителот на титулата во НБА лигата, Кливленд Кавалирс, во вториот натпревар игран ноќта кон саботата во финалната серија до четири победи во Источната конференција поведоа со 2-0 совладувајќи го Бостон...

НБА: Кливленд поведе во финалето на Истокот (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс поведоа со 1-0 во серијата до четири победи откако ноќта кон четвртокот во првиот натпревар од финалето на Источната конференција на НБА лигата го совладаа Бостон Селтикс...

НБА: Вашингтон се избори за седмиот меч (ВИДЕО)

Кошаркарите на Вашингтон Визардс на својот терен ги совладаа Бостон Селтикс со 92:91 благодарејќи на „тројката“ на Џон Вол на три и пол секунди пред крајот од шестиот меч од конференциското полуфинале...

НБА: Бостон поведе во серијата против Вашингтон (ВИДЕО)

Кошаркарите на Бостон Селтикс поведоа со 3-2 во серијата до четири победи против Вашингтон Визардс во полуфиналето од плеј-офот од Истoчната конференција на НБА лигата и се на чекор до конферециското...

НБА: Бостон поведе со 2-0 на Истокот, Томас и под стрес до личниот рекорд

Во вториот меч од полуфиналето во плеј-офот во Источната конференција во НБА лигата, Бостон Селтикс по продолженијата ги совладаа Вашингтон Визардс со 129:119, а во Западната конференција првиот натпревар...
батлер

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

На теренот на ривалот се радуваше и Вашингтон кој убедливо со 111:98 ја совлада Индијана. Пласман Западна конференција: Голден Стејт 47-9, Сан Антонио 43-13, Хјустон 40-18, ЛА Клиперс 35-21, Јута 35-22, Мемфис 34-24, Оклахома...
бостон

Лажна тревога во Бостонскиот универзитет

Бостонскиот универзитет претходно соопшти дека во кампусот има „голем број полицајци поради тревога“ и оти од луѓето се бара да го напуштат подрачјето. Американските медиуми јавија нешто се случува...

Во Бостон шестмина избодени со нож

Бостонската полиција соопшти дека еден од повредените се наоѓа во критична состојба и веднаш е опериран. Според претставникот на полицијата Бернард О’Рурк, идентификуван е еден од осомничените напаѓачи. Весникот...

ВИДЕО: Пожар во Бостон, загинаа два пожарникари, 17 повредени

Двајца пожарникари загинаа, а 17 повредени во обид да се локализира огнена стихија која зафати четирикатница во Бостон. Во пожарот, кој бил оценет со максимално ниво на тежина,  со повреди се здобиле...

Обвинителството бара смртна казна за Царнаев

Обвинителството на САД побара смртна казна за Џохар Царнаев, извршителот на нападот за време на  бостонскиот маратон. Одлуката за смртна пресуда ја донел  главниот обвинител Ерик Холдер. Браќата Царнаеви,...

ФОТО: 16 жртви на снежната бура во САД

Интензивните снежни врнежи, силниот ветар и екстремно  ниските температури, кои го погодија североисточниот дел на САД, однесоа најмалку 16 животи. Повеќето од жртвите настрадаа во сообраќајни несреќи...

Најчитани вести