среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: Дарко Лешоски

darko lesoski

Дарко Лешоски се повлекува од Струшките вечери на поезијата

Поетот Дарко Лешоски, кој деновиве беше назначен за нов претседател на Управниот одбор на поетскиот фестивал Струшки вечери на поезијата, се повлекува од функцијата. Лешоски ја соопшти својата одлука...
leskoski

Остри критики и реакции по назначувањето на Лешоски за претседател на СВП

Откако вечерва беше објавено дека Дарко Лешоски е назначен за претседател на Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата (СВП), на социјалните мрежи не стивнуваат реакциите и критиките на луѓето...

Најчитани вести