среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: Дејан Недев

133243048

Дејан Недев освои злато на Фудокан Куп

Медали освоија и македонските каратисти во помладите категории. Иван Трпковски освои 3 златни медали во категориите: ката, кихон и кихон ипон кумите за деца до 10 год. По еден бронзен медал освоија Ведран...
Kаратистот Дејан Недев доби благодарница од Општина Кисела Вода

Kаратистот Дејан Недев доби благодарница од Општина Кисела Вода

Во рамки  на денешната седница на Советот, општина Кисела Вода му додели благодарница на најдобриот македонски каратист Дејан Недев за особен придонес во развојот на спортот на оваа територија. Во...
Недев со историски резултат за македонското карате и спорт воопшто

Недев оствари историски резултат за македонското карате и спорт воопшто

На шампионатот кој се одржа во Копер, Словенија нашиот каратист стана светски првак во дисциплината фуку-го, откако во финалето во кати беше подобар од претставникот од Бразил, додека во финалната борба...

Најчитани вести