недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: дипломат

Робертс

Уште еден британски дипломат „дува“ за Голема Албанија

Ако сега се следи реториката на Британците и на Американците за Балканот, испаѓа дека она што Лес го предложи за Македонија и не е гром од ведро небо, туку дека најверојатно одредени влијателни кругови...
дипломат

Руски дипломат во Атина пронајден мртов

Телото на 54-годишниот Андреј Маланин го пронашол службеник во Амбасадата кога дошол во неговиот дом. Полицијата во Атина почна истрага за смртта на дипломатот. Полицијата соопшти дека на телото нема...
avion

Запленет авион на австриски дипломат во Албанија

По налог на албанското обвинителството за тешки кривични дела, а во рамки на интензивната истрага околу шверцот со дрога по воздушен пат, запленет е спортски авион во сопственост на австриски дипломат,...

Најчитани вести