сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Tag Archives: дизел

133243048

Бенизните и дизелот поевтинуваат за два денара

Новата малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 65 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 67 денари за литар. ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V) ќе се продава за 52, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1)...
дизелот

Дизелот и Еуросупер-95 поскапуваат за половина денар

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 66,50 ден/лит, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 53,00 ден/лит. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менува, односно останува 68,50 ден/лит. За еден денар поскапува Екстра лесното...
Горивата поевтинуваат за еден денар

Поевтинува дизелот

Поевтинува дизелот.Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ  поевтинуваат за еден денар, а цената на бензините останува непроменета. Поевтинува дизелот Според Одлуката на...
ggorivaaa

Од полноќ дизелот поевтин, бензините поскапи

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1 ден/лит и ќе изнесува 71,50 ден/лит. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 1,50 ден/лит во однос на цената утврдена со Одлуката од 01.06.2015...
benzin

Поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажната цена на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемува за два денари. Според Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, новата цена на Еуросупер БС – 95 ќе изнесува 83...
Benzin

Од полноќ бензините поевтинуваат, дизелот останува со иста цена

Бензините од полноќ поевтинуваат од половина до еден денар за литар, а цената  на дизелот ќе остане иста и во следните 14 дена, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Бензинот Еуросупер...
peceni piperki za ajvar

Од што се’ може да се направи гориво?

Остатоци од слама, лушпи од пиперки за ајвар, искористено масло за јадење… Не станува збор за ѓубре што треба да заврши во најблискиот контејнер, туку за суровина од која може да се добие биогориво....
benzin

Бензините поскапи за еден, дизелот поевтин на половина денар

Горивата на бензинските пумпи од ноќеска ќе се точат по нови цени, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика. Па така, цените на бензините од полноќ се зголемуваат за еден денар за литар,...
benzin

Цените на горивата остануваат исти и во следните две недели

Од ноќеска на полноќ цените на горивата остануваат исти, како и во претходните две недели, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика. Па така, цената на бензинот Еуросупер БС-95 останува...
benzinska pumpa

Добра вест за возачите: Поевтинуваат бензините и дизелот

Добра вест за сите возачи доаѓа од Регулаторната комисија за енергетика, од каде што информираат дека бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за 1,50 денари за литар. Од ноќеска на бензинските пумпи...
benzin

Бензините поскапи, дизелот останува со иста цена

Предновогодишна честитка од Регулаторната комисија за енергетика за сите оние кои имаат автмобили со бензин мотор – бензините поскапуваат за половина денар. Оние кои се сопственици на дизел автомобили...
nafta cena svetski berzi

Бензинот Еуросупер БС-98 поевтин за пола денар, останатите горива со исти цени

Од ноќеска на полноќ, на бензинските пумпи Еуросупер БС-98 ќе биде поевтин за половина денар, додека цените на дизелот и Еуросупер БС-98 остануваат непроменети, е најновата одлука на Регулаторната комисија...

Најчитани вести