четврток, 1 декември 2016  |  Вести денес: 0

Tag Archives: Доналд Трамп

трампизам

АНАЛИЗА: „Трампизмот“ во Европа ќе донесе економски последици

Европските политичари, кои се опоненти на утврдените елити, едвај успеаа да се воздржат од задоволството од победата на Дондалд Трамп на претседателските избори во САД. Од Марин Ле Пен во Франција,...
tramp_klinton

Трамп или Клинтон? Не, огромен метеор!

Младите Американци се толку незадоволни од предложениот избор на претстојните претседателски избори, што приближно еден на секои четиримина, во едно социолошко истражување, одговорил дека подобро...
tramp

ВУЛГАРНИТЕ КОМЕНТАРИ ГО ЧИНЕА: Трамп ја губи поддршка меѓу републиканците

Голем број високи функционери на Републиканската партија ја повлекоа својата поддршка за претседателкиот кандидат Доналд Трамп откако медиумите во САД објавија видео снимка од 2005 година на којашто...
tt

Трамп: Мексико ќе ја плати 100 отсто изградбата на ѕидот на границата со САД

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека Мексико „ќе плати 100 отсто за изграбата на ѕид долж границата со САД“. Во предизборниот говор за имигрантската политика во Феникс,...
tramp

Трамп ја освои номинацијата од Републиканците

Американскиот милијардер Доналд Трамп освои доволен број делегати на Републиканската национална конвенција за да биде избран за кандидат на републиканците на претседателските избори во САД во ноември...
tramop

Трамп: Веројатно нема да имам пријателски однос со Камерон

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека доколку победи на изборите во САД веројатно нема да има добри односи со британскиот премиер Дејвид Камерон, поради критиките кои му...

Најчитани вести