петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Tag Archives: доналд туск

trema

Туск: Во повеќето работи се согласуваме со Трамп, освен за климата, трговијата и Русија

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, изјави во четвртокот во Брисел по средбата со американскиот претседател Доналд Трамп дека меѓу двете страни постои согласност за многу прашања, но дека...
Џес бејли Зоран Заев

Бејли ги теши Зоран Заев и СДСМ по шлаканицата од Европскиот совет

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, упорно ја игнорира неутралноста која мора да применува како дипломат и да не се меша во внатрешните работи на државата каде е на служба, и по кој знае кој...
Иванов Туск

Студен туш од Доналд Туск за Зоран Заев и СДСМ

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, вчера за време на својата посета на земјава, порача дека Македонија и натаму има евроатлантска иднина, но оти мора сама да ја реши политичката криза. Првиот...
Туск: ЕУ мора да ги напушти своите „утопистички соништа“ за да се справи со евроскептицизмот

Туск: Сведоци сме на првите часови од граѓанската војна во Украина

Полскиот премиер Доналд Туск во парламентот предупредил дека можеби се гледаат првите часа од граѓанската војна во Украина и дека Полска нема да остане рамнодушна. „Ситуацијата во Украина е без преседан....

Најчитани вести