недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 14

Tag Archives: движење

© AFP 2017 / Angela Weiss

Хилари Клинтон основаше ново политичко движење

Хилари Клинтон, поранешната прва дама на САД и екс државна секретарка во првиот претседателски мандат на демократскиот претседател Барак Обама основаше ново политичко движење под називот Заедно напред...
116389005

Од возила во движење пукано врз две лица, едно повредено

Настанот во полиција синоќа околу 23.35 часот го пријавил Ш.А. според кого на патот од Сарај кон село Љубин лице од село Грчец заедно со други лица со три патнички возила пукале кон пријавителот и кон К.А....
рсбсп

РСБСП: Пешаците да не се движат со рацете во џеб и да носат соодветни обувки

Ова се само дел од советите за пешаците што ги изготви Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) со цел нивно безбедно движење во зимски услови, на снег, мраз и минусни температури. Настојувајте...
vozilo

Се уште важи забраната за движење на тешки товарни возила на Пробиштип-Кратово

Забрана за движење на тешки товарни возила (над 7,5 тони) има на регионалниот пат Пробиштип – Кратово поради појава на свлечиште, на влез во Кратово, воведена е забрана за движење на автобуси и товарни...

Најчитани вести