четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Tag Archives: двојки

коло

Извлечени двојките за четвртото коло во ФА купот

Двојки за 4. коло: Тотенхем – Викомб, Дерби Каунти – Лестер, Оксфорд – Њукасл/Бирмингем, Вимблдон/Сатон – Кембриџ/Лидс, Плимут/Ливерпул – Вулверхемптон, Саутемптон/Норвич – Арсенал, Линколн/Ипсвич...
synopsis

Најлудите женски изговори за избегнување секс: Кој од нив е ваш?

Постои догма дека сексот престанува со стапувањето во брак. Вакво сценарио постои во секоја романтична комедија. И знаете што, тоа и не далеку од вистината. Ова  се само дел од изговорите што жените...
vardar

Ракометарите ја добија Грција за протвник во баражот за СП

Македонската ракометна репрезентација има големи шанси да се пласира на Светското првенство во Катар во 2015 година. „Црвено-жолтите“ имаа голема среќа при ждрепката за бараж натпреварот и за противник...
Бидете среќни

Еве по што среќните двојки се разликуваат од несреќните

Психологот Мајк Бандрант открива кои се работите кои среќните двојки ги разликуваат од несреќните врски или оние кои остануваат сами. Среќните двојки постојано се изненадуваат еден со друг Здодевноста...
gej dvojka

Во Словенија регистрирани 87 хомосексуални бракови

Со новиот правилник за регистрација на истополни партнерски заедници во Словенија, каде што веќе има 87 двојки, ќе им бидат овозможени истите услови како и оние кои што ги уживаат и хетеросексуалните...
Young man text messaging with young woman sleeping

Најголем број на неверства се откриваат за време на празниците

За време на празниците колку и да е весело и убаво, воедно е и многу опасно за луѓето кои ги изневеруваат своите партнери, имајќи предвид дека најголем број од неверниците се разоткриваат во овој период...
tancsozvedite

Кои се танцовите двојки на втората сезона од „Танц со ѕвездите“?

Втората сезона од најгледаното македонско шоу „Танц со ѕвездите“ ќе почне да се емитува на последниот ден од годинава, Продуцентот на „Дрим фактори“, Огнен Антов, за „Дневник“ откри дека, за разлика...
couple-arguing

Кошмарни астро комбинации

Зодијачките знаци може во голема мера да ви помогнат да ја откриете вистинската личност покрај себе. Без разлика на тоа дали верувате во хороскоп или не, постојат одредени комбинации на знаци кои што...

Најчитани вести