петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Tag Archives: џес бејли

Ljupco-Palevski-640x360

Љупчо Палевски: Газда на политичките шибицари во Македонија е Бејли (ВИДЕО)

Освен албанските гласови за СДСМ кои го казнуваат ДУИ, а што претствуваше и своевиден изборен инженеринг на американскиот амбасадор во Македонија, Џејс Бејли, постојат уште и 34.000 гласа кои од 1990 година...
Зоран Заев Џес Бејли

Што било договорено на тајната средба на Бејли со Заев?

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, имал тајна средба со американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли, завчера попладне, дознава НетПрес. Нашите извори велат дека средбата се случила во седиштето на СДСМ...
Џес бејли Зоран Заев

Бејли ги теши Зоран Заев и СДСМ по шлаканицата од Европскиот совет

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, упорно ја игнорира неутралноста која мора да применува како дипломат и да не се меша во внатрешните работи на државата каде е на служба, и по кој знае кој...
Сорос Медиуми Грција Македонија

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Сорос потроши милиони за предизвикување граѓанска војна во Македонија

Во фокусот на грчките медиуми во контекст на настаните во Македонија се активностите на Џорџ Сорос. Онлајн изданието „Пентапостагма“ информира и дека „Сорос потроши милиони за предизвикување на...
133530308

„Џудишал Воч“: Бејли да ја предаде својата преписка со Сорос

Американската организација „Џудишал Воч“, која упати барање за истрага на злоупотребите во амбасадата во Македонија и во мисијата на УСАИД бара да и бидат доставени сите преписки на амбасадорот на...
senator-bejli640

Сенаторот Мајк Ли побара објаснување од Бејли за контроверзните НВО агенди во Македонија и во други странски држави

Влијателниот американски сенатор Мајк Ли директно го повика амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли да даде објаснување за состојбите во Македонија. Сенаторот Мајк Ли преку својот Твитер...
dzes-bejli

Бејли: Заедно со ЕУ работиме да се исполни договореното

Заедно со Европската Унија работиме на исполнување на тоа што политичките партии го договорија во јули, а го дополнија во август, односно работат се она што е договорено да биде исполнето, изјавил американскиот...

Најчитани вести