четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 9

Tag Archives: Ејуп Аљими

ejup aljimi dui

СЈО бара притвор за координаторот на пратеничката група на ДУИ

Апелациониот суд ја разгледува жалбата на Специјаното јавно обвинителство (СЈО) по неопределениот притвор на Ејуп Аљими, кооординаторот на пратеничката група на владејачката ДУИ, кој е обвинет во...

Најчитани вести