петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: емил димитриев

emil dimitriev

Димитриев: Го задржуваме континуитетот во блискоста со народот зашто работиме за интересите на граѓаните

Пратеници и поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ денес беа во посета на Облешево во рамки на редовните партиски активности кои се реализираат за редовна комуникација со луѓето.„Целта е да се слушне...
emil-dimitriev-1

Димитриев: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на браникот на националните и државните интереси на РМ и во иднина

И до сега покажавме дека наш врвен приоритет е реализација на виталните интереси на Македонија, како што се меѓународната интеграција, развојот на економијата, инфраструктурата, отворање на нови работни...
zawv izajva

Заев: Ќе водиме мудри и обединувачки политики во интерес на граѓаните

Заврши чинот на примопредавање на премиерскиот кабинет, разговаравме со техничкиот премиер во заминување г-дин Емил Димитриев и бев запознаен со сите неопходни детали коишто треба да ги знам уште...
emil dimitriev

Димитриев: Изјавите на Рама не се во прилог на добрососедството и градењето пријателски односи

Додека мојот колега од Албанија „од ракав“ вади сценарија за спојувања на Албанија и Косово, доколку пропадне европската интеграција на државите од регионот, негови дежурни адвокати се трудат да...
133630700

Димитриев и Груевски на конгрес и самит на ЕПП во Малта

Во состав на делегацијата од ВМРО-ДПМНЕ се и членовите на партискиот Извршен комитет Никола Попоски и Влатко Ѓорчев, и секретарот за меѓународна соработка Александар Николоски. Во делот за шефови на...
99503151

Димитриев: Единствена солуција за излез од кризата е одржување на нови и брзи парламентарни избори

После изборите видовме платформа и програма која класично изманипулира со граѓаните, СДСМ и Заев не сакаат да откријат што содржи таа платформа и не смее да се отфараат дебати за таа платформа, единствена...
ivanov-2

Иванов и Димитриев на божиќна литургија во Соборниот храм во Скопје

Во Соборниот храм „Св.Климент Охридски“ во Скопје денеска по повод големиот празник Рождество Христово – Божиќ се одржа Архиерејска Златоуста литургија со која чиноначалствуваше поглаварот на Македонската...
димитриев

Димитриев: Да извлечеме поуки за да можеме и во иднина да носиме правилни одлуки

За мене е најбитно, дека и покрај сериозните предизвици со кои се соочуваше нашата земја, економските политики кои ги спроведуваше владата дадоа резултати, можеби не во онаа мера во која посакувавме...
site-riga

Димитриев: Кина нуди соработка во инфраструктурата, туризмот и во „зелени инвестиции“

Стратешки интерес на Народна Република Кина е трговскиот суфицит што го имаат со делот од Источна и Централна Европа да го намалат, со инвестирање во изградба на инфраструктурата, туризмот и во прехрамбената...
dimitriev-1-640x294

Димитриев: Кина има интерес да инвестира во нашите региони

Петтиот состанок на 16 централно-источни европски земји со Народна Република Кина во Рига, Летонија е важен настан за сите земји што се тука присутни. Македонија ќе го пренесе искуството од соработката...
borisov1-640x459

Средба Димитриев – Борисов во Рига: Заложба за подлабока економска соработка на Македонија и Бугарија

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на избори, Емил Димитриев, утринава во Рига оствари средба со својот бугарски колега Бојко Борисов, пренесе МИА. Средбата со бугарскиот...
DIMIKTRIEV

Димитриев: Сегашната Влада е политичка, а не техничка

Премиерот Емил Димитриев по денешната посета на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој изјави дека оваа Влада е политичка, а не Влада за спроведување на изборите, бидејќи...
110380890

Честитка од Димитриев по повод Денот на сесловенските просветители Св.Кирил и Методиј

– Ова е значаен ден на кој се потсетуваме на вредностите на големите просветители и светци, на нивната посветеност и карактер, на нивните заслуги и нивниот придонес кои се од непроценливо значење...
Димитриев испрати сочувство до белгискиот премиер

Димитриев на поставувањето камен темелник на Клиничката болница во Штип

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите денеска ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на нова Клиничка болница во Општина Штип. Почетокот...
Димитриев испрати сочувство до белгискиот премиер

Димитриев и Ѓорчев на Регионален парламентарен дијалог за миграции

Претседателот на Комисијата за одбрана и безбедност Емил Димитриев и членот на Комисијата за одбрана и безбедност Влатко Ѓорчев денес учествуваат на Регионален Парламентарен дијалог на тема ,,Управување...

Најчитани вести