среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: евн

struja mreza

Утре без струја жителите во шповеќе скопски општини

Од „ЕВН Македонија“ АД известија дека во четврток без електрична енергија поради закажани технички зафати ќе останат корисниците во повеќе скопски општини. Во периодот од 10 до 18 часот корисниците...
struja-258e4ad784ff48909b2fbf90f30cb078_view_article

Утре без струја корисници во Кисела Вода, Бутел и Илинден

„ЕВН Македонија“ АД известува дека во петокот без електрична енергија заради закажани технички зафати ќе останат: Во периодот од 9 до 12 часот корисниците од улицата „Малина Попиванова“ во Општина...
struja

Без струја утре корисници од Кисела Вода и Аеродром

Корисниците од улицата „Иван Хаџи Николов“ лоцирани околу последната станица на автобуската линија 41 во општина Кисела Вода утре од 8.30 до 12.30 часот ќе немаат електрична енергија. Во истиот период...
pozar matka 01

ЕВН: Поради големите пожари овие места ќе истанат без напојување подолг период

Поради големите пожари во Богомила, Ореше, Папрадиште, планинарски дом Чеплез, сите корисници на општина Часка-Велес ќе останат без напојување подолг период,жжж Екипите на ЕВН Македонија се на терен...
bez-struja-2

Корисници во неколку скопски општини утре без струја

ЕВН Македонија АД извести дека во втроникт без електрична енергија ќе останат лкорисниците на следните адреси: Во периодот од 9 до 11 часот, дел од корисниците од улиците „Веле Марков“, „Воин Драшковиќ“...
Одложена е либерализацијата на пазарот на струја, за да се спречи поскапувањето

Утре без струја корисници во Центар и Сопиште

ЕВН Македонија АД информира дека во среда, 19.07.2017 година, без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 08.30 до 05.00 часот, корисниците од улицата „Филип Втори Македонски“, градилиште НБРМ, сендвичара...
struja dalnovodi

Утре претпладне без струја делови од Волково, Кисела Вода и Аеродром

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека во вторник, 18.07.2017 година, поради закажани технички зафати, следните корисниците ќе останат без електрична енергија и тоа: Од 09:00 до 11:00 часот, корисниците на дел...
struja-650x394

Без струја утре делови од Центар, Гази Баба и Карпош

Поради технички зафати во електро-мрежата утре без електрична енергија ќе останат делови од општините Центар, Гази Баба и Карпош, информираат од РЦУК Скопје. Во периодот од 8:30 до 15:00 часот без струја...
evn-bitola

Нов Кориснички енерго центар на ЕВН Македонија во Битола

ЕВН Македонија го отвори новиот Кориснички енерго центар во Битола за корисниците во овој реон. Новиот објект е лоциран во населбата Боримечка на површина од близу 1000 медтри квадратни и е направен...
132573197

ЕВН Македонија се приклучува на акцијата „Час на планетата Земја“

Годинава, „Час на планетата Земја“ се одржува под мотото „Заблескај светлина на климатските промени – вклучи се во акција, исклучи ги светилките“, што е директно поврзано со енергетската ефикасност...
Кампањите на ЕВН за енергетска ефикасност вродуваат со плод

Кампањите на ЕВН за енергетска ефикасност вродуваат со плод

Најновите иновативни техники и методи за заштеда,  но и промената на секојдневните навики се првиот чекор за енергетска ефикасност. Граѓаните се информираат преку кампањите, едукативниот серијал...
Кампањите на ЕВН за енергетска ефикасност вродуваат со плод

Кампањите на ЕВН за енергетска ефикасност вродуваат со плод

Најновите иновативни техники и методи за заштеда,  но и промената на секојдневните навики се првиот чекор за енергетска ефикасност. Граѓаните се информираат преку кампањите, едукативниот серијал...

Наплатниот пункт на ЕВН Македонија во Струга со нова локација

Во Корисничкиот Енерго Центар на ЕВН Македонија во Струга денес беше отворен наплатниот пункт со нова локација. Новиот наплатен пункт кој се наоѓа на ул. Кеј 8 Ноември б.б. влез 2 – е направен согласно...
evn-da-spodelime-radost-1

„Да споделиме радост“ – Новогодишна хуманитарна акција на ЕВН Македонија и Црвен крст

Со хуманитарната акција „Да споделиме радост“ ЕВН Македонија ги заокружи празничните донации за социјално ранливите категории на деца од повеќе градови во државата. На завршниот Новогодишен настан,...
struja

Бидете внимателни: Лажни инкасатори се појавија во Скопје

Не давајте никому пари на врата, плаќајте ги сметките на шалтер или преку компјутер. Иако наплатата на сметките за потрошена електрична енергија повеќе од 10 години се врши само на шалтерите на ЕВН и...

Најчитани вести