среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Tag Archives: фа куп

arsenal

За Арсенал 13-та рекордна титула во ФА Купот

Фудбалерите на Арсенал се победници на годинашното натпреварување во англискиот ФА Куп откако во финалето на стадионот „Вембли“ го совладаа шампион во лигата Челзи со 2:1. За Арсенал ова е рекордна...
arsenal venger

Арсенал во финалето на ФА Купот

Фудбалерите на лондонски Арсенал се пласираа во финалето од ФА Купот откако во полуфиналето на „Вембли“ во продолжението го совладаа Манчестер Сити со 2:1. Манчестер Сити поведе во 62 минута со голот...
matic cewlzi

Челзи со победата над Тотенхем е првиот финалист во ФА Купот

Фудбалерите на Челзи се првиот финалист во ФА Купот откако во полуфиналниот дуел со градскиот ривал Тотенхем во сензационален меч одигран на „Вембли“ славеа со 4:2 (2:1). Челзи во натпреварот кој е прогласен...
133591518

Челзи преку Јунајтед до полуфиналето на ФА Купот

Победничкиот гол за „сините од Лондон“ го постигна францускиот интернационалец Н’Голо Канте во 51.минута. Манчестер Јунајтед на овој меч настапи ослабен без својот најдобар фудбалер Златан Ибрахимовиќ...
коло

Извлечени двојките за четвртото коло во ФА купот

Двојки за 4. коло: Тотенхем – Викомб, Дерби Каунти – Лестер, Оксфорд – Њукасл/Бирмингем, Вимблдон/Сатон – Кембриџ/Лидс, Плимут/Ливерпул – Вулверхемптон, Саутемптон/Норвич – Арсенал, Линколн/Ипсвич...
slosker

Солскер е новиот менаџер на Кардиф

Легендарниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и поранешен репрезентативец на Норвешка, Оле Гунар Солскер пред неколку часа и официјално е преставен како нов менаџер на англискиот премиерлигаш Кардиф. Своето...

Најчитани вести