петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Tag Archives: фото

6-650x396

Жените како симбол на хороскопските знаци (ФОТО)

Проектот „Зодијак“ на полскиот фотограф Аркадиус Браничко ги претставува жените како симбол на хороскопските знаци. Тој во овој проект одбрал потполен минимализам без непотребни детали и украси. Погледнете… ОвенБик Близнаци Рак Лав Девица Вага     Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби
friz

Фризури што ќе се носат ова лето (ФОТО)

Познатите фризери за ова лето препорачуваат лефтерни, романтични и фантастични фризури за престојната летна сезона. Ако се земат предвид фризурите на познатите дами и идеите на нивните фризури, може...
6-1

Се слави победата на Вардар, скопјани на улица! (ФОТО+ВИДЕО)

Скопјани излегоа на улиците и со сирените од автомобилитеја прославија победата на екипата на „Вардар“ која е нов европски првак откако вечерва во Келн во финалето на ракометната Лига на шампиони,...
burceska-zaprosuvanje-640x357

Запросување на Евровизија: Александар ја запроси Јана Бурческа (ФОТО)

Момчето на нашата евровизиска претставничка Јана Бурческа, Александар Филиповски ја побара за жена во „зелената соба“ зад евровизиската сцена. Водителот пред прогласувањето на следните 10 финалисти,...
hotel-znak-650x396

Луксузни хотели во сопственост на познати личности (ФОТО)

Луксузните хотели се секогаш се интересна тема. Секогаш сакаме да видиме како изгледаат, што нудат и како ужива оној мал број луѓе на светот што може да си дозволи да престојува во нив. Ако сте еден од...
narod

Народот бара избори за финална победа! (ФОТО)

На денешниот масовен протестен марш во Скопје во организација на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ беше објавен Македонскиот народен документ „Избори се за Македонија“. Граѓаните...
trpeza

Идеи за декорација на велигденската трпеза

Едно од главните обележја на велигденските празници е свечено поставената трпеза, која го подигнува празничното чувство и создава весело расположение. Еве неколку декорации на велигденската трпеза...
italian-deep-embossed-wallpaper-modern-wavy-striped-wallpaper-for-walls-pvc-waterproof-wallpaper-roll-living-room-tv-wall-paper_1963601

Тапетите се’ уште се во мода (ФОТО)

Многумина мислат дека тапетите се застарена позадина, но со новите модерни шаблони, текстури и бои ќе бидете изненадени од ефектот што може да се постигне во вашиот стан или куќа. На пример, во спалната...
иванка трамп

Модниот стилот на Иванка Тамп (ФОТО)

Кога уште како тинејџерка ќе се најдете на модната писта и кога ќе може да си го дозволите секое парче облека што ќе го посакате, логично би било вашиот стајлинг во најмала рака да биде: многу добар. Меѓутоа...
420

20 години Златна бубамара на популарноста

Популарното скопско Радио Бубамара најавува: Сè е подготвено за празнување на големиот јубилеј 20 години Златна бубамара на популарноста. На 20 февруари во Метрополис-арената ќе се одржи јубилејното...
39-650x396

Минијатурни куќи за богатите деца кои чинат и до 20.000 долари (ФОТО+ВИДЕО)

Градежна компанија од Пенсилванија, гради куќи  за децата на супер-богатите семејства – со  надеж дека на децата им дава „свое место за растење“. Постојат околу 30 варијации на домовите за игра „Лилипут“,...
харадинај

Објавени ексклузивни фотографии од апсењето на Харадинај (ФОТО)

star-grad-650x350

Ова се најстарите градови во светот (ФОТО)

Дали некогаш сте се запрашале кој е најстариот град во светот? Подолу е листата на најстари, континуирано населени градови во светот. Ерихон (Палестина) 9000 години пред нашата ера   Библос (Либан) 5000...
dedo-mrz-arm1-640x480

Дедо Мраз пристигна на аеродромот „Александар Велики“ (ФОТО)

Повеќе од 450 деца со особен интерес го проследија симболичното пристигнување на Дедо Мраз со транспортен хеликоптер на АРМ на воениот дел од аеродромот „Александар Велики“, а потоа и да добијат од...
radovis-640x360

СДСМ на мизерен начин се обидува да купи гласови (ФОТО)

Социјалдемократите продолжуваат со старата практика на евтино поткупување на гласачи.Најголемата опозициска партија продолжува да ги потценува граѓаните и на најдолен начин се обидува да купи...

Најчитани вести