среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

Tag Archives: фсб

( РИА Новости . Виталий Белоусов)

Во руски Калининград уапсена 12-члена група која подготвувала напад

Припадниците на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уаспила во средата во емклаваа Калининград дванаесет припадници на терористичката организација Исламски џихад – џамаат муџахедин кои...
apsenje rusija

Во Русија уапсени двајца приврзаници на ИД кои подготувале напад (ВИДЕО)

Федералната служба за безбедност (ФСБ) на Сахалин, остров на рускиот Далечен исток, уапсила двајца припадници на ултрарадикалната џихадистичка организација Исламска држава (ИД), соопштено е во средата. Според...
rusko fsb napad

Напад врз руското ФСБ, има убиени

Во градот Хабаровск во петокот било нападнато приемното одделение на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) при што загинале еден посетител и еден припадник на службата, пренесува агенцијата...
фсб

ФСБ: Финансискиот систем на Русија е загрозен

ФСБ на својата интернет страница објави дека целта на тие кибер-напади е да се уништи активноста на „главните руски банки“. Според агенцијата ТАСС, серверите и командните центри, од кои ќе се вршат...

Најчитани вести