понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 60

Tag Archives: фудбал

112256175

Блинд повеќе не е селектор на Холандија

Одлуката доаѓа по состанокот на раководните луѓе на холандскиот сојуз кои одлучија да ја прекинат соработката со селекторот кој изгуби пет од девет натпревари и својата репрезентација ја доведе во...
112256175

Шкотска ја совлада Словенија со гол во финишот на дуелот

Со натпреварите кои беа одиграни синоќа беше комплетирана 5.рунда.Резултати и табели: Ц група: Азербејџан – Германија 1:4, Сан Марино – Чешка 0:6, Северна Ирска – Норвешка 2:0. Табела: Германија 15 бода, Северна...
98583066

Фудбалската репрезентација до 21 година денес се среќава со Црна Гора

Натпреварот со Црна Гора пред се ќе биде показател за психолошката подготвеност на фудбалерите да покажат дека можат да се носат со притисокот кој го носи еден ваков натпревар со противник кој е подобро...
133621498

Милевски: Натпреварот против Црна Гора е важен пред се од психолошки аспект

Натпреварот со Црна Гора пред се ќе биде показател за психолошката подготвеност на фудбалерите да покажат дека можат да се носат со притисокот кој го носи еден ваков натпревар со противник кој е подобро...
133530308

Гвардиола: Во ЛШ не е доволно да си добар само едно полувреме

Одигравме одлично второ полувреме, но заборавивме тоа да го направиме и во првите 45 минути, а во Лигата на шампионите тешко се стигнува далеку со добра игра само во еден период. Се покажа дека не е доволно...
133591518

Реми во Памплома

Гостите поведоа со голот на Гарсија Мартинез во 72.минута, бод на Осасуна и донесе Кенан Кордо со погодокот постигнат седум минути подоцна. Еибар е осми на табелата со 40 бода, Осасуна и натаму е последна...
фудбал

Фудбал У-18: Македонија ја победи Црна Гора

Бојан Колевски во 17. минута го постигна водечкиот гол за Македонија по акцијата која ја започна Елмаз, а во шеснаесетникот на Црна Гора нафрли Михаил Маневски. Колевски само пет минути по нашето водство...
милан

Милан и Сампдорија сигурни на домашен терен

о Милано „росо-нерите“ беа поуспешни од Киево, додека во Џенова, Самдорија ја порази Пескара. На отворањето на рундата, во дербито во Рим, Наполи ја победи Рома со 2:1. Седум дуели се на денешната програма: Аталанта...
виљареал

Реал со пресврт го победи Виљареал

Во последниот натпревар од 24.коло во Примера, одигран на „Ел Мадригал“ иако домаќините имаа предност од два гола, сепак на крајот се радуваа гостите од Мадрид. Првиот дел заврши без голови, а во вториот...
руни

Руни дециден: Останувам во Јунајтед

-И покрај интересот кој го покажаа неколку клубови, за што сум благодарен, сакам да ставам крај на шпекулациите и велам дека останувам во Манчестер Јунајтед. Се надевам дека ќе играм полно време и ќе...
голови

Дури 14 голови на двата натпревари во Лигата на шампионите

На стадионот „Етихат“ во Манчестер беа постигнати осум гола, на натпревар исполнет со многу пресврти што го доби Манчестер Сити со победа над Монако со 5:3. Серијата на голови ја отвори Рахим Стерлинг...
арсенал

Арсенал без проблем со нисколигашот Сатон во ФА купот

Стрелци на головите беа Лукас Перез во 26.минута и Тео Волкот во 55.минута. Во четвртфиналето Арсенал за противник ќе има уште една екипа од пониските рангови во Англија, а тоа е Линколн. Од осминафиналето...
настанот

Двајца повредени и седум приведени по натпреварот Вардар-Шкупи

Настанот е пријавен синоќа во 19 часот во Полициската станица – Центар од страна на М.Ж. (73) од селото Сопиште, Скопско и О.К. (45) од Кичево, чиј внук, односно син биле нападнати. Како што пријавиле во МВР,...
барселона

Барселона победи со гол од пенал во последната минута

Резултати од 23.коло: Депортиво – Алавес 2:0, Реал Мадрид – Еспањол 2:0, Севиља – Еибар 2:0, Хихон – Атлетико Мадрид 1:4, Гранада – Бетис 4:1, Реал Сосиедад – Виљареал 0:1, Валенсија – Атлетик Билбао 2:0, Селта...
милан

ВИДЕО: Милан ја совлада Фиорентина и ги задржа шансите за пласман во евро-куповите

За Милан ова беше 13.победа оваа сезона, додека Фиорентина го претрпи седмиот пораз. Резултати на натпреварите од 25.коло на Серија А: Емполи – Лацио 1:2, Аталанта – Кротоне 1:0, Јувентус – Палермо 4:1, Болоња...

Најчитани вести