сабота, 25 март 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: фудокан куп

133243048

Дејан Недев освои злато на Фудокан Куп

Медали освоија и македонските каратисти во помладите категории. Иван Трпковски освои 3 златни медали во категориите: ката, кихон и кихон ипон кумите за деца до 10 год. По еден бронзен медал освоија Ведран...

Најчитани вести