петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Tag Archives: Ѓеорге Иванов

Иванов Туск

Студен туш од Доналд Туск за Зоран Заев и СДСМ

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, вчера за време на својата посета на земјава, порача дека Македонија и натаму има евроатлантска иднина, но оти мора сама да ја реши политичката криза. Првиот...

Најчитани вести