недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: google

© AP Photo / Marcio Jose Sanchez

Google ја претстави новата верзија на Android

    Новата верзија на оперативниот систем Android беше претставена на годишнаа конференција на Google I/O, а настанот беше пренесуван на YouTube каналот на компанијата. Во новата верзија на оперативниот систем...
lead large

Нова соработка во амбициите на Google за развој на самовозни автомобили

Одделот на „Alphabet“ за развој на самовозни автомобили „Waymo“ постигнал договор со компанијата за посредување и услуги во транспортот „Lyft“ за тестирање на самовозна технлогија, потврдија двет компании. Компанијата...
google-china

Кина го блокира Гугл

Пристапот и услугите на пребарувачот Гугл се блокирани поради 25 годишнината од гушењето на продемократскиот протест на пекингшкиот плоштад Тјенанмен. Според кинескиот регулаторен орган задолжен...
google_0

Google го помина Аpple и стана на највредна светска компанија

Kомпанијата Купертин, која е сопственик на брендот Apple, ја изгуби лидерската позиција и се најде на второто место на листата за највредни светски компании. Првото место сега и припаѓа на компанијата...

Најчитани вести