вторник, 29 ноември 2016  |  Вести денес: 58

Tag Archives: Груевски

василево

Груевски во Василево презентираше нови проекти за земјоделството

Тој нагласи дека станува збор за крупни проекти со кои имаат сериозна намера да го зајакнат македонското земјоделство како во поглед на квалитетот, така и во поглед на извозот и македонскиот земјоделец...
кичево

Груевски: Бројот на вработени во Кичево е зголемен за над 1600 лица

Нам за разлика од нашите политички конкуренти, најважна преокупација ни се делата, проектите, градбите, мерките за подобар живот, мерките за зголемување на квалитетот на живот. Така ја разбираме политиката,...
центар

Груевски: Ќе инвестираме 128 милиони евра во нов Клинички центар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски соопшти неколку проекти во програмата кои се предвидени за Аеродром – изградба на затворен пливачки базен со ватерполо димензии, нова гимназија, нов објект за...
плата

Груевски: Просечната пензија ја зголемивме за 70%, просечната плата за 67%

Груевски посочи дека во нивната програма има многу проекти, многу дела, многу мерки, многу чекори, за решавање на проблемите на граѓаните. Како што тоа го правевме и досега, како што направивме многу...
албанците

Груевски: Тој што не ја почитува својата нација, вера и јазик, никогаш нема да ја почитува и туѓата

Останаа уште 15 на дена до големата победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, до ставање на крај на она што две и пол години Заев Шекеринска и го прават на Македонија, продолжи Груевски. Исклучително е важно...
албанските

Груевски: Секој Албанец кој својата иднина ја планира во овие граници на Македонија, ме има за сојузник и мене и ВМРО-ДПМНЕ

Ние се грижиме за сите подеднакво, градиме водоводи и во македонските средини, градиме водоводи и во албанските средини, градиме канализациони системи во и македонските и во албанските, градиме во...
гимназија

Груевски: Ќе изградиме целосно нова гимназија во општина Аеродром

Тој посочи дека во општина Аеродром се предвидува изградба на 4 нови детски градинки во наредниот мандат. – Жителите на Аеродром имаат голема потреба од детски градинки и ќе добијат 4 нови детски градинки....
држава

Груевски: Граѓаните се столбот на Македонија и ќе гласаат за суверена и просперитетна држава и иднина

Дозволете да им се обратам на вработените, вие кои многу добро знаете да процените кој може да направи повеќе за вас и вашето семејство, кој може да ги реши проблемите со кој се соочувате. Ќе слушате...
аеродром

Груевски: Сакаат да ни вметнат нешто што некои радикални структури во иднина ќе сакаат да го злоупотребат, да нé закрват и ја растурат државата

-Сега новата стратегија им е нас да не’ нарекуваат националисти затоа што се споротивставуваме на ова сценарио кое носи кон разделба на државата, односно на делови од државата. Не сме ние националисти,...
компанија

Груевски: Американска компанија пред одлука за инвестирање

Ова го истакна Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во четвртата изборна единица, при вчерашната посета на Прилеп. -Овде во Прилеп, во план ни е во наредните 4 години...
кавадарци

Груевски најави низа проекти за Кавадарци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и носител на листа во ИЕ 4 најави целосна реконструкција на регионалниот пат Неготино-Кавадарци во вредност од 1 милион евра. -Со инвестиција од 600.000 евра ќе реконструира...
кризата

Груевски: На 11 декември народот ќе гласа ПРОТИВ кризата, и ЗА просперитетна Македонија

Тој посочи дека Македонија е силна и нема да дозволи да ја држат под постојана тензија, да ја редефинираат и променат на полошо, или пак да си поигруваат со неа и со извесноста на нејзината иднина, со...
15226615_10210375997943530_573620927_n

Груевски: Граѓаните се газди на оваа земја, ќе испратат порака не само до локалните политичари, туку и до тие “од горе“

Груевски посочи дека и Заев и Радмила, неколку пати губат, но никако не ја сфаќаат пораката од граѓаните. -Радмила го преживеа најголемиот пораз во историјата на политиката и мува не ја лази. Во 2008 беше...
берза

Груевски: Македонија ќе биде прва на Балканот која ќе има голема берза на свежи земјоделски производи

Тоа, како што презентираше денеска во Неготино лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и носител на ИЕ 4, е планирано да биде во Источна Македонија е проект кој ќе чини околу 20 милиони евра. Тоа е една голема...
„виг“

Груевски: Германски „ВИГ“ ќе инвестира во ТИРЗ Прилеп и ќе донесе 1.000 вработувања

-Се работи за глобална компанија која ќе изработува апарати за домаќинството и која веќе има производствени погони во Кина и Индонезија, а погонот кој ќе го отворат во Македонија ќе произведува апарати...

Најчитани вести