петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 65

Tag Archives: Груевски

Gruevski-Borisov

Груевски по средбата со Борисов: ВМРО-ДПМНЕ е за продлабочување на пријателството со Бугарија, но нема да го поддржи договорот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Соговорниците разговараа за односите помеѓу Република Македонија и Република Бугарија, при што беше...
odbojka

Груевски со честитки за македонската одбојкарска федерација: Oва е и државен успех

Честитки за Македонската одбојкарска федерација која го освои сребрениот медал во Европската одбојкарска лига. Ова е и успех на Македонската одбојка и достојно преставување на Македонската држава....
Branko-Geroski

За Героски, Груевски e пречка за продажба на националните интереси

Едно од најударните пера на власта Бранко Героски, во неговата најнова колумна, „ Грујо во корпа, па после консензус за реформи!“ на неговиот портал „Плусинфо“ пишува дека СДСМ ќе ја изреализира Тиранската...
gruevski-bejli

Средба Груевски-Бејли: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи сите реформи кои се во интерес на граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска, заедно со членот на Извршниот комитет Никола Тодоров оствари средба со амбасадорот на САД во Република Македонија Џес Бејли. Соговорниците разговараа...
gruevski-zbogar-640x408

Груевски-Жбогар: Членството во ЕУ преставува стратешки интерес за Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со членот на Извршниот комитет, Никола Тодоров оствари средба со амбасадорот на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар. На средбата се разговараше...
gruevski-turcija

Груевски- Чавушоглу: Односите меѓу Македонија и Турција се карактеризираат со пријателство и взаемно почитување

-На средбата се разговараше за взаемните односи меѓу државите, стратешките интереси на Република Македонија поврзани со евроатланските интеграции и актуелната политичка состојба. Од соговорниците...
gruevski-4

ВМРО-ДПМНЕ секогаш ќе им подаде рака на Албанците кои сакаат заедно да градиме држава

И Албанците во Македонија со тек на време ќе сфатат дека со СДСМ се е ветер и магла. Меѓународниот фактор нема да се разочара, бидејќи знае со кого има работа, но моментно им требаат, истакна вечерва лидерот...
vmro-dpmne-4

Груевски најави внатрешно реструктуирање и кадровско освежување во партијата

Ние не седиме со скрстени раце. ВМРО-ДПМНЕ е во фаза на внатрешно реструктуирање, и пред кадровско освежување. Партијата ги прави последните подготовки за новиот начин на дејствување во новосоздадената...
gruevskii

Груевски: Нашата битка за Македонија допрва почнува

Почитувани членови и подржувачи, ВМРО-ДПМНЕ мора да се подобрува и реструктуира. ВМРО-ДПМНЕ треба да ги дефинира целите на своето идно делување, да ги подобри односите со дел од меѓународната заедница...
gruevski

Груевски на средби и разговори со Вебер, Брок и Звер (ФОТО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, вечерва оствари средба со Елмар Брок, европратеник и поранешен претседавач на комитетот за надворешни работи...
gruevski-2

Груевски: Македонија силно напредуваше за време на власта на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа го призна и ЕУ со препораките

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никола Груевски, попладнево со Александар Николоски и Никола Попоски од партиското раководство присуствуваше на конференција...
18928351_10212187566111602_929150885_n

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Груевски и Самсоненко слават во Келн

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и првиот човек на новиот европски ракометен шампион Сергеј Самсоненко,  задничко го прославија историскиот успех за македонскиот спорт на теренот во Келн. „Браво...
gruevski-kanceska

Интензивно напредуваат градежните работи на Албанскиот и на Турскиот театар

До крајот на годината се очекува да заврши темелната реконструкција на Албанскиот театар. 50 отсто од градежните активности се завршени, останува само уште внатрешното уредување. Станува збор за прв...
jsp

Груевски: 25 илјади студенти минатиот месец користеле бесплатен превоз

Искористеноста на бесплатниот автобуски превоз е огромна, дури и повеќе од очекуваното. Од она што го имаме како информација, минатиот месец 25.000 студенти го користеле бесплатниот автобуски превоз...
gruevski

Груевски: СДСМ сака да купи време и да ги одложи изборите

-На почетокот Заев и СДСМ ја блефираа јавноста укажувајќи дека ќе чекаат прво да го добијат мандатот од претседателот, иако мандатот и гласањето во Парламентото немаат апсолутно никаква врска, но ете...

Најчитани вести