сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Tag Archives: гвардиола

133530308

Гвардиола: Во ЛШ не е доволно да си добар само едно полувреме

Одигравме одлично второ полувреме, но заборавивме тоа да го направиме и во првите 45 минути, а во Лигата на шампионите тешко се стигнува далеку со добра игра само во еден период. Се покажа дека не е доволно...
ZA GVARDIOLA ROBEN

За Гвардиола, Робен е најдобриот напаѓач на Баерн (М)

Иако во поголемиот дел од сезоната, на располагање ги имаше услугите на Марио Манџукиќ, Томас Милер и Клаудио Пизаро, предводникот на сеуште актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М),...
gvardiola ocajna partija

Гвардиола: Очајно лоша партија на Баерн (М)

Предводникот на Баерн (М), Пеп Гвардиола, веднаш по срамниот пораз во Минхен и срамната елиминација во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони изјави дека вината за неуспехот ја гледа кај својот тим...
gvardiola so vakva igra

Гвардиола: Со ваква игра немаме никави шанси против Реал (М)

Предводникот на Баерн (М), Пеп Гвардиола, јавно ги предупреди своите фудбалери дека ако продолжат со ваквиот стил на игра, тогаш сигурно ќе бидат поразени од шпанскиот гигант Реал (М) во полуфиналната...
gvardiola zadovolen

Гвардиола задоволен од ремито на Олд Трафорд

Иако неговиот тим имаше целосна доминација во поголемиот дел од натпреварот, но на крајот одигра само 1:1 на „Олд Трафорд”, предводникот на Баерн (М), Пеп Гвардиола по натпреварот против Манчестер Јунајтед...
gvardiola otkri zosto

Гвардиола откри зошто си заминал од „Ноу Камп“

Трофејниот шпански стручњак, Пеп Гвардиола, откри неколку причини поради кои ставил крај на авантурата на “Ноу Камп”. “Имаше неколку тажни моменти додека бев тренер на каталонскиот гигант...
gvardiola arsenal 8 minuti

Гвардиола: Арсенал подобар од Баерн (М) само 8 минути

Предводникот на актуелниот светски и европски клупски шампион Баерн (М), Пеп Гвардиола откри дека Арсенал се покажал како подобар противник од баварскиот гигант само во првите 8 мунити од првиот 1/8 финален...
gvardiola otkri

Гвардиола ја откри најслабата точка на Баерн (М)

Предводникот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Пеп Гвардиола откри се што треба да направи лондонскиот премиерлигаш Арсеанл, за да забележи позитивен резултат на реванш 1/8...
gvardiola vinoven

Гвардиола виновен за пропаднатиот трансфер на Чави во Баерн (М)

Заменик капитенот на каталонскиот гигант Барселона, Чави Хернандез, откри дека трофејниот шпански стручњак, Пеп Гвардиола, е најголемиот виновник за попаднатиот негов трансфер во редовите на германскиот...

Најчитани вести