петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Tag Archives: Изборни измами

Зоран Заев изборни измами СДСМ

Заев на распит во Обвинителство

Првиот човек на СДСМ, Зоран Заев, е повикан да се јави на распит во Основното јавно обвинителство под сомнение за изборни измами, односно за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања,...
изборни измами СДСМ

Обвинителството ги гони братот на Зоран Заев, Вице, и Оливер Спасовски за изборни измами

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, и бившот министер во МВР од редовите на оваа партија, Оливер Спасовски, се осомничени за изборни измами во истрагите кои ги води Основното јавно обвинителство,...

Најчитани вести