понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Tag Archives: Јотовски

jotovski-2-

Победа на Јотовски во маратонски меч на фјучрсот во Унгарија

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски оствари уште една тешка победа на фјучрс турнирот во унгарскиот град Замарди, откако во средата во мечот од второто коло со го победи Јапонецот Кен Ониши со 2-1...
Јотовски со голем скок на АТП листата во двојки

Јотовски “скокна” на АТП листата во двојки

Јотовски сега се наоѓа на 722-то место во конукренција на двојки, што е сепак пониско од неговиот личен рекорд, 653-то место од ноември 2014 година. Титулата во Сокобања му донесе 18 нови бода со кои сега има...
jotovski

Јотовски елиминиран од турнирот во Ниш

Јотовски загуби од домашниот тенисер Лука Илиќ со 2:0 во сетови (7:6, 6:1). Иако првиот сет беше максимално неизвесен, во вториот работите станаа многу појасни околу патникот во следното коло. Јотовски исто...
jotovski

Јотовски се “прошета” во првото коло на турнирот во Ниш

Јотовски убедливо славеше против Игор Баничевиќ, победувајќи го со 2:0 во сетови, без загубен гем. Нашиот тенисер играше и во двојки, каде заедно со Виктор Филипенко од Унгарија загуби од српско-бугарската...

Најчитани вести