недела, 23 април 2017  |  Вести денес: 1

Tag Archives: јувентус

barsa juve

Јуве на „Камп Ноу“ ја умртви и обезоружи Барса

Фудбалерите на италијанскиот шампион Јувентус изборија пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите, откако во реванш натпреварот во средата вечерта одиграа без голови против Барселона на нејзиниот...
113420760

Јувентус и Лестер четвртфиналисти во Лигата на шампиони

Италијанскиот првак Јувентус и во вториот натпревар, овој пат одигран на домашниот терен, го победи Порто со 1:0 и со вкупни 3:0 оди понатаму. Стрелец на единствениот гол на натпреварот одигран на „Јувентус...
јувентус

ВИДЕО: Јувентус подобар од Наполи во првиот полуфинален дуел од италијанскиот куп

Бранителот на трофејот синоќа пред својата публика славеше победа со 3:1. Гостите од Неапол со голот на Хозе Каљехон во 36. минута имаа предност по првото полувреме, но „Старата дама“ направи комплетен...
јувентус

Јувентус ја чува бодовната предност

Двоен стрелец во триумфот над Каљари беше Гонзало Игуаин. Резултати на средбите од 24.коло во Италијанското фудбалско првенство: Фиорентина – Удинезе 3:0, Наполи – Џенова 2:0, Кротоне – Рома 0:2, Палермо...
јувентус

Јувентус има нов грб

Новиот клупски грб го дефинира чувството на припадност и стил кој ви овозможува да комуницирате на наш начин,истакна претседателот на клубот Андреа Ањели. Јувентус е лидер во Серија А по 20.коло пред...
јувентус

Рома на само бод до лидерот Јувентус

Резултати во 20.коло од Серија А: Кротоне – Болоња 0:1, Интер – Киево 3:1, Каљари – Џенова 4:1, Лацио – Аталанта 2:1, Сампдорија – Емполи 0:0, Сасуоло – Палермо 4:1, Наполи – Пескара 3:1, Удинезе – Рома 0:1 и Фиорентина...
резултати

Јувентус постави нов рекорд

И претходниот рекорд го држеше овој клуб со генерацијата предводена од Антонио Конте пред три години со 25 последователни триумфи пред своите навивачи. Триумфот над Болоња ја зацврсти „старата дама“...
Лавеци се сели на Апенините - следна дестинација ќе му биде Јувентус

Лавеци се сели на Апенините – ќе игра во Јувентус

Медиумите на Апенините откриваат дека неговиот агент имал средба со раководните луѓе на “старата дама” во Виново, во околината на Торино, и начелно е договорено тој да го засили тимот на Масимилијано...
Јунајтед ги освои првите три бода во Лигата на шампионите, "жртва" беше Волфсбург

ЛШ: Јунајтед и Јувентус сигурни на домашен терен

Манчестер Јунајтед славеше против одличниот тим на Волфсбург со 2:1. Гостите се покажаа како тврд орев, откако уште во четвртата минута поведоа преку Калигури. Сепак, Јунајтед предводен од Хуан Мата...
Фергусон во својата книга Leading ги наведе причините за заминувањето на Погба од Јунајтед

Фергусон: Има еден или два агенти кои не ги поднесувам – Раиола е еден од нив

Францускиот интернационалец го напушти Олд Трафорд и за само 800.000 компензација премина во Јувентус, каде освои три титули во Серија А, една титула во италијанскиот куп, а беше избран и за најдобар млад...
Манџукиќ заработи повреда на дуелот против Џенова, следи пауза од три седмици

Манџукиќ заработи повреда, следува пауза од три седмици

Според лекарскиот тим на Јувентус, репрезентативецот на Хрватска ќе мирува најмалку 20-тина дена, што значи дека сигурно ќе ги пропушти следните натпревари против Фросиноне (среда) и Наполи (недела). Исто...
По лошиот старт во Калчото, Јувентус одлично ја започна Лигата на шампионите, победувајќи го Манчестер Сити на гости

Тимовите од Манчестер со порази стартуваа во ЛШ, стравична повреда заработи Лук Шо

Манчестер Сити одигра добар натпревар против минатогодишниот финалист Јувентус, но сепак беше поразен на домашен терен. Граѓаните поведоа во 57-та минута со автоголот на Џорџо Киелини, но токму во тие...
logo-liga-champion

Буфон: Сити е меѓу фаворитите за триумф во ЛШ, тоа дополнително не мотивира

Манчестер Сити има одличен старт во Премиер лигата, додека пак Јувентус во Серија А почна многу разочарувачки, каде сеуште не знае за победа. Сепак, ова е Лига на шампиони, влогот е сосема друг, мотивацијата...
Алекс Сандро и Порто ја завршуваат заедничката авантура, Бразилецот продолжува со Јувентус

Сандро ќе ја продолжи кариерата во Јувентус

Според овој реномиран италијански медиум, Сандро ќе ја продолжи кариерата во Јувентус, а “старата дама” ќе плати 25 милиони евра. Иако 24-годишниот бразилски репрезентативец имал понуди од Манчестер...
Тевез достојно ја носеше "десетката" во Јувентус

Погба е новата “десетка” во Јувентус

Сепак, овој предлог не беше прифатен, а “десетката” му беше доделена на Карлос Тевез, кој успеваше да се носи со тежината која доаѓа со овој број на дресот. Големи имиња на светскиот фудбал го носеа...

Најчитани вести