четврток, 8 декември 2016  |  Вести денес: 36

Tag Archives: кампања

данска

Македонците од Данска разочарани од кампањата на опозицијата

Со огромно разочарување ги следиме срамните јавни настапи на г-динот Заев на митинзите на СДСМ дека не се залага за федерализација и дека нема да го промени Уставот на Р. Македонија а во исто време на...
ефикасност

Кампања ЕКОС – МСП имаат голем потенцијал за енергетска ефикасност

Ова е резултатот од кампањата за Развој на енергетски конкурентно и одржливо стопанство што го спроведе Центарот за енергетска ефикасност на Македонија – МАЦЕФ со поддршка на Министерството за...
vmro-dpmne-sdsm-520x264-480x244

Црна кампања: СДСМ со сите сили се обидува да го дискредитира политичкиот противник

Сто причини зошто да не се гласа за противникот, наместо сто причини зошто граѓаните би го дале гласот за нивната партија, упатување навреди од говорниците со цел дискредитирање на политичкиот противник...
кампања

ДИК: Од понеделник почнува изборната кампања

Од ДИК потсетуваат дека од денот на распишување на изборите се до почетокот на изборната кампања, радиодифузерите и печатените медиуми не смеат да емитуваат, односно да објавуваат платено политичко...
DIK

ДИК: Радиодифузерите и печатените медиуми до 21 ноември да не објавуваат платено политичко рекламирање

Изборната кампања за предвремените избори за пратеници во Собранието на Република Македонија закажани за 11 декември оваа година ќе започне на 21 ноември, соопшто вечерва Државната изборна комисија. Од...
рсбсп

„Последен поздрав до оној кој не стави појас“ – нова кампања на РСБСП

Целта на кампањатa е зголемено користење на сигурносните појаси од страна на возачите и сопатниците преку подигнување на нивната свест за последиците од неупотребата на појасите. Кампањата раскажува...
vmro-dpmne-sdsm-520x264-480x244

ВМРО-ДПМНЕ со сеопфатна програма,СДСМ со црна кампања

Со цел поефикасна изборна програма членови на ВМРО-ДПМНЕ остваруваат бројни средби со различни целни групи. Tим на партијата предводен од министерот за финансии Кирил Миновски, пред неколку дена оствари...
133376785

Жбогар:Фер кампања и кредибилни избори во декември клучни за разрешување на кризата

– Оваа криза им нанесе сериозен удар не само на политичкиот систем, туку и на самите темели на владеењето на правото и демократскиот поредок и ја парализира земјата веќе предолго, рече Жбогар. Тој...
133376785

Ќе се оддржи конференција за методи за мониторинг на финансирањето политички партии

На конференцијата најавени се обраќања на министерот за правда Валдет Џафери, амбасадорот на ЕУ Самуел Жбогар, главната ревизорка на Република Македонија Тања Таневска и претседателот на Државната...
132988200

Кампања во борба на ксенофобијата под име „Деца на планетата Земја“

Музичките и уметничките настани и дискусиите кои се дел од промоцијата имаат за цел да поттикнат на размислување дека сите имаат право да живеат мирно, слободно и безбедно и оти сме способни да ги надминеме...
hilari

Хилари Клинтон во август собрала над 143 милиони долари за својата кампања

Демократската кандидатка за американски претседател, Хилари Клинтон, во август собрала над 143 милиони долари за својата кампања, јави БТА. На финансиски план, минатиот месец за Клинтон беше најуспешен,...
И опозициските експерти обвинуваат, СДСМ со црна кампања место програма за граѓаните

И опозициските експерти обвинуваат, СДСМ со црна кампања место програма за граѓаните

СДСМ со бомби, црна кампања, обвинувања, креирања на тензии и вештачки кризи не може да го следи темпото на ВМРО-ДПМНЕ кое е насочено кон реализација на проекти и комуникација со граѓаните. Затворени...
Кампања за зависности во Аеродром

Кампања за превенција од зависности во Аеродром

Кампања за превенција од зависности ќе се реализира вечер, од 21 часот до полноќ, пред трговските центри „Бисер“ и „Капитол“ во Аеродром. Организатори се Одделението за превенција при СВР Скопје во...
„Здравје Радово“ стартуваше со кампањата „Здравје во твои раце“

„Здравје Радово“ стартуваше со кампањата „Здравје во твои раце“

„Здравје Радово“ стартуваше со кампањата „Здравје во твои раце“ – кампања за подршка на велосипедизмот и здравите навики. „На Точак“, „Единствена Македонија“ и „Здравје Радово“ вчера донираа...
promocija-nacionalna-strategija-unapreduvanje-bezbednosta-soobrakjaj

Промоција на националната стратегија за унапредување на безбедноста на сообраќајот

Министерот за внатрешни работи, Митко Чавков ќе присуствува на промоцијата на Втората национална стратегија на Република Македонија за унапредување на безбедноста на сообраќајот на патиштата 2015-2020. Во...

Најчитани вести