сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: казино

v0

Американка тужи казино поради џекпот од 43 милиони долари

Америкаканка го тужи казиното коешто тврди дека апаратот погрешно покажал дека освоила џекпот од 43 милиони долари и наместо тоа ѝ понудиле вечера, пренесуваат американските медиуми. Катарина Букман...
grabez pistol

Влегол со пиштол и ограбил казино во Скопје

Како што соопшти МВР, вчера изутрината лицето влегло во локалот и со пиштол им се заканил на вработените, по што го земал дневниот промет и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање...
казино

Украдени 100.000 денари од казино во Битола

Според МВР, кражбата се случила рано утрото, околу 5:15 часот, откако две непознати маскирани и вооружени лица со пушка, извршиле разбојништво над вработената и насилно ги одзеле парите по што го напуштиле...
казино

Ограбено казино во Радовиш

Кражбата, како што денеска информира МВР, се случила меѓу неделата и понеделникот во периодот од 23 до 07 часот. Крадецот со употреба на физичка сила ја отворил влезната врата од казиното, влегол внатре...
Ограбено казино во Скопје

Ограбено казино во Скопје

Грабеж се случил синоќа по полноќ во казиното „Слот“во Скопје. Разбојник маскиран во пределот на главата со закана со пиштол од вработените одзел 200 илјади денари и побегнал. Од полицијата информираат...
noz

Нападнати вработени во обезбедување во скопско казино

Вработени во обезбедување во скопско казино вчера биле нападнати од две алкохолизирани лица, откако персоналот одбил да ги послужи со алкохол. Како што соопштуваат од МВР, инцидентот се случил вчера...
g_kradec

Маскирани разбојници испразнија казино во Велес

Вооружени и маскирани разбојници украле околу 2.000 евра од казино во Велес. Двајца маскирани и вооружени разбојници, синоќа, кратко пред полноќ го ограбиле казиното „Адмирал“ на улицата 8-септември...
razbojnistvo

Обид за разбојништво во казино во Струга

Синоќа 02,55 часот во Струга на ул.„Маршал Тито“ во казино „Сенатор“ непознато лице маскирано со закана со пиштол се обидело да изврши разбојништво над вработените. Имено, лицето побарало пари, а откако...
policija-500

Ограбен „Сенатор“ во центарот на градот

Маскиран и вооружен разбојник украл 35.000 денари од казиното „Сенатор“ во Скопје, соопштува Министерството за внатрешни работи. Разбојникот, вооружен со пиштол, влегол во казиното „Сенатор“, кое што...
kradec

Ограбено лице пред казино, одземени пет илјади денари

Утринава во два часот во ПС-Карпош, А.А.(1965), пријавил дека на 06.01.2014 година околу 22,00 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“, во ТЦ „Порта Влае“пред казиното „Адмирал“, од страна на Р.Н. од с.Сарај,...

Најчитани вести