недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 41

Tag Archives: Кливленд

klivlend godeln stejt

НБА: Кливленд избегна „чистка“ во финалето

Бранителот на титулата Кливленд Кавалирс избегна да бидат „изметени“, а кошаркарите на Голден Стејт Вориорс го забележаа првиот пораз по 15-те последователни победи во плеј-офот, откако пред своите...
08cavs13-master768

НБА: Кливленд ја испушти шансата, Голден Стејт на чекор до титулата (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс имаа три минути пред крајот на третиот меч од финалето во НБА лигата шест поени разлија (113:107) и можноста да се вратат во игра за одбрана на титулата, но до крајот на натпреварот...
клив

НБА: Голден Стејт поведе со 2-0 против Кливленд (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс ги совладаа Кливленд Кавалирс со 132:113 и дојдоа до рекордната 14-та последователна победа во годиншеното доигрување на НБА лигата и поведоа со 2-0 во големото финале. Кливленд во вториот...
clivnd

Голден Стејт го доби првиот дуел од финалето со НБА шампионот Кливленд

Кошаркарите на Голден Стејт го совладаа Кливленд со убедливи 113:91 и поведоа со 1-0 во финалната серија од плеј-офот во НБА лигата. Ниту бранителот на трофејот не беше способен да ја запре победничката...
lebron

НБА: Кливленд во големото финале, Џејмс го мина Џордан (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс го изборија пласманот во големото финале од доигрувањето на НБА лигата, откако во петтиот натпревар во финалето на Источната конференција на гостувањето ги победија...
boston klivlend

НБА: Кливленд ја зголеми предноста во дуелот со Бостон (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс пред своите навивачи ги совладаа Бостон Селтикс со 112:99 во четвртиот меч од финалето на Источната конференција во НБ лигата, со што дојдоа до водство од 3-1 во серијата...
boston

НБА: Бостон ја прекина победничката серија на шампионот Кливленд (ВИДЕО)

Сосема неочекувано кошаркарите на Бостон Селтикс ја прекинаа победничката низа на Кливленд Кавалирс со победата од 111:108 во третиот меч во серијата до четири победи од финалето во Источната конференција...
boston klivlend

НБА: Кливленд по вторпат убедлив против Бостон (ВИДЕО)

Бранителот на титулата во НБА лигата, Кливленд Кавалирс, во вториот натпревар игран ноќта кон саботата во финалната серија до четири победи во Источната конференција поведоа со 2-0 совладувајќи го Бостон...
Charles Krupa/Associated Press

НБА: Кливленд поведе во финалето на Истокот (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс поведоа со 1-0 во серијата до четири победи откако ноќта кон четвртокот во првиот натпревар од финалето на Источната конференција на НБА лигата го совладаа Бостон Селтикс...
boston

НБА: Кливленд мина, Вашингтон и Хјустон изедначија

Кошаркарите на Кливленд се првата екипа којашто избори конференциско финале во доигрувањето во НБА лигата откако и во четвртиот натпревар од вториот круг славија во Торонто со 109:102, додека Вашингтон...
640x360

НБА: Кливленд на чекор до финалето на Истокот (ВИДЕО)

Актуелниот шампиони во НБА, кошаркарите на Кливлнд Кавалирс поведоа со 3-0 во победите против Торонто Рапторс во полуфиналето од доигрувањето во Источната конференција, совладувајќи ги на гости со...
i

НБА: Спарси изедначија и останаа без Паркер, Кливленд го зголемува водството

Сан Антонио Спарс изминатата ноќ во полифиналето од плеј-офот во Западната конференција изедначија на 1-1 во серијата до четири победи откако со 121:96 ги совладаа Хјустон Рокетс, но поради повреда останаа...
lebron-james-driving-vs-raptors

НБА: Убедливи победи на Кливленд и Хјустон (ВИДЕО)

Актуелниот шампион во НБА, Кливленд Кавалирс на својот терен со совлада тимот на Торонто Рапторс со 116:105, а Хјустон Рокетс со убедливи 126:99 славеа на гостувањето кај Сан Антонио Спарс во првите натпревари...
132593697

Кливленд потешко од очекуваното до победа против Индијана на стартот од плеј – офот во НБА

Акутелниот шампион Кливленд потешко од очекуваното ја совлада Индијана на домашен терен со 109:108. Најефикасен во победничкиот табор беше Леброн Џејмс со уфрлени 32 поени. Во останатите мечеви: Торонто...
133641999

Атланта со голем пресврт до победата над шампионот Кливленд

Во победничкиот тим најефикасни беа Пол Милсап со 22 поена и Тим Хардевеј Јуниор со 21, додека кај Кливленд Кајри Ирвинг реализираше 45 поени, а Леброн Џејмс имаше „трипл-дабл“ 32 поена, 16 скокови и 10 асистенции. Уште...

Најчитани вести