среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Tag Archives: коло

лига

Последно коло во македонската кошаркарска Прва лига

Дербито во последното коло е во „Градски парк“ каде Работнички го пречекува Фени Индустри во дуелот на двете првопласирани екипи. Распоред на средбите од 14.коло: Вардар – Охрид  (17 часот), Струмица...
коло

Извлечени двојките за четвртото коло во ФА купот

Двојки за 4. коло: Тотенхем – Викомб, Дерби Каунти – Лестер, Оксфорд – Њукасл/Бирмингем, Вимблдон/Сатон – Кембриџ/Лидс, Плимут/Ливерпул – Вулверхемптон, Саутемптон/Норвич – Арсенал, Линколн/Ипсвич...
коло

Фудбалските прволигаши го играат 16.коло

Лидерот на табелата Вардар е домаќин на Ренова, додека во Кратово играат Силекс и Пелистер (во средата во Битола играа дуел од Купот). На стадионот Чаир, Шкупи ја пречекува Брегалница, а Победа е домаќин...

Најчитани вести