среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: комити

Фото: Гол.мк

„Комити“ со порака до Самсоненко: Не можете да си одите од Вардар, зошто влеговте во него со срце и со душа

Откако претходно во петокот Сергеј Самсоненко најви дека поради серијата напади и навреди врз неговата личност и покрај незапаметените успеси за македонскиот клупски спорт ќе се повлече од финансирањето...
Komiti-7-615x400

„Комити“ се јавија со официјално соопштение!

Навивачката група „Комити Скопје“ се јави со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар им се драги, да го исполнат стадионот на дуелот против Фенербахче, откако успеаја...
Поради страв од евентуални инциденти, дербито помеѓу Вардар и Шкупи ќе помине без "Шверцерите"

Дербито помеѓу Вардар и Шкупи ќе се одигра без гостински навивачи

По препорака на Министерството за внатрешни работи (МВР) и Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), донесена е одлука дербито помеѓу Вардар и Шкупи да се одигра без гостински навивачи. Скопското...
komita-1-500x396

„Комити“ раскажуваат: Турчин не очајуваше, само праша “како ќе навивам со една рака“

Горан Николовски – Турчин остана без три прста на раката. Според информациите од докторите, освен палецот и показалецот, другите три прста се изгубени. Комитите раскажуваат дека по инцидентот тој не...
slika-snimka

Видео: МВР со видео снимка од вчерашниот инцидент во Битола

Министерството за внатрешни работи објави видео снимка на која се гледа како навивачот, кој се повреди на вчерашниот фудбалски натпревар меѓу Бардар и Пелистер ја држи шок бомбата, откако претходно...
Zgrada-na-fudbalot-FFM-Skopje

ФФМ со осуда на инцидентот во Битола

Фудбалската федерација на Македонија остро го осудува инцидентот кој се случи на натпреварот Пелистер – Вардар од воведниот круг во Првата фудбалска лига. „Сметаме дека станува збор за крајно неразбирливо,...
komita-1

Познат идентитетот на повредениот „комита“

Триесет и седум годишниот Г.Н. од Скопје е навивачот кој вчера се здоби со тешки повреди на раката на натпреварот одигран меѓу Вардар и Пелистер во Битола, информираат од МВР. Неофицијално станува збор...
soopstenie komiti

Комити: Клеветите се кривично дело

Најверните фанови на ФК Вардар, РК Вардар и ЖРК Вардар, популарните “Комити”, експресно, со официјално соопштение одговорија на соопштението кое беше пласирано во јавноста од страна на раководните...
phoca_thumb_l_Vardar-Vojvodina-06

Вардар ремизираше со Хамбург, Комитите не влегоа во СЦ „Борис Трајковски”

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар, одиграа без победник во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите, против европскиот шампион Хамбург – 28:28 (14:16). Вардар одигра лош прво...
skopje i komiti

Скопје и Комитите на нозе, гостува Пелистер

Најпосле дојде и тој ден, најпосле фудбалските фанови во Скопје ќе добијат шанса во живо да го следат најголемиот дерби натпревар во македонската Прва лига, дуелот помеѓу вечните ривали, Вардар и Пелистер. Веќе...
vardar(A)

ВИДЕО: По вчерашните инциденти приведени 21 „комита“

Дваесет и еден член на навивачката група „Комити“, од кои 12 малолетни, синоќа се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир. Полицијата информира дека „комитите“ прво околу 17 часот направиле...

Најчитани вести