среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: Конфедерацијата

sarlotsvil 01

Една жртва во судирите меѓу екстремната десница и контрадемонстрантите во САД (ВИДЕО и ФОТО)

  Најмалку едно лице загинало, 19 се потешко повредени а вкупно настрадале околу 30 лица во саботата во американската сојузна држава Вирџинија во текот на насилните судири меѓу белите националисти...

Најчитани вести