четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: коце трајановски

koce-ilir-meta-640x425

Коце Трајановски на митинг на претседателот на Албанија Илир Мета (ФОТО)

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски на покана на Претседателот на Република Албанија вечерва присуствуваше на централниот митинг на неговата партија Движење за социјалистичка интеграција. На...
foto 01

Трајановски: По 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк (ФОТО и ВИДЕО)

По скоро 45 години конечно Скопје ќе добие нов забавен парк. Оваа вест на Фејсбук ја сподели градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски. „Мои сограѓани,по скоро 45 години конечно Скопје ќе добие...
Градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски ги прими медалистите од СП во Белград

Македонските кик-бокс шампиони на прием кај градоначалникот Трајановски

Македонската репрезентација имаше успешен настап на дваесетото Светско првенство за сениори што се одржа во Белград од 24 октомври до 1 ноември годинава. Македонските кик-боксери Ненад Манојловски,...
pastrmka

Вардар порибен со ендемична пастрмка

Пет илјади парчиња ендемична пастрмка денеска беа пуштени во водите на Вардар, кај хотелот Александар Палас. Одделението за туризам, при Секторот за ЛЕР, во своите – Програми за развој на туризмот и...
bela nokj (1)

Бела ноќ ќе се случува по десетти пат

Денеска, на конференцијата за медиуми што се одржа во Младинскиот културен центар-Скопје, беше објавена програмата за годинешното јубилејно 10-то издание на културната манифестација „Бела ноќ“, што...
ANE_9730

Учениците ќе учат како да ја заштитат својата приватност

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и директорот на Дирекцијата за заштита на лични податоци, Димитар Георгиев денеска го потпишаа Меморандум за соработка за реализација на проектот...
Sequence-02.Still008

Трајановски: Ќе се реконструираат 15 училишта во вредност од 33,5 милиони денари

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски денеска го посети средното училиште „Михајло Пупин“ каде што во тек се градежни работи за реконструкција на покривот на училиштето и санитарните јазли. Трајановски...
Konferencija za klimatski promeni 2014 (1)

Трајановски: Сите градови имаат заеднички проблем во борбата со климата

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска присуствуваше на Регионалната конференција за адаптација на климатските промени, којашто се одржува во хотелот „Александар Палас“ и имаше...
prk

Парк „Македонија“ се уредува со фитнес справи, детски реквизити, летниковци

Трим патека со фитнес справи за вежбање, детски реквизити направени од дрво, како и летниковци кои ќе им овозможат уживање на граѓаните, се само дел од содржините кои ќе бидат составен дел од вториот...
Градоначалникот Тра-ановски ги награди на-добрите матуранти (5)

Градоначалникот Трајановски ги награди најдобрите матуранти

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска во Драмски театар, во рамките на традиционалната манифестација „Средба меѓу првиот и најдобрите“, на најдобрите 24 матуранти –првенци на...
Svecen priem za ucesnici na konferencija na zbratimeni gradoci (2)

Свечен прием за учесниците во Балканската конференција на збратимени градови

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски одржа средба и прием со учесниците на Балканската конференција на збратимени градови во Министерството за надворешни работи На приемот покрај учесниците...
Donacija skuteri (2)

Полицијата доби пет скутери од Коце

Градот Скопје денска донираше пет скурери на Министертсвото за внатрешни работи, во знак на досегашната добра соработка и  зголемување на безбедноста на граѓаните во метрополата. Градоначалникот...
Slika Koce 2

Коце се провозе со електромобил

Градоначалникот Коце Трајановски,  на паркингот пред Грaдското собрание денеска се провозe со електромобил, со цел подигнување на свеста за користење  алтернативни возила на електричен погон и заштита...
Prv do vrv 2014 (14)

По втор пат се одржа манифестацијата „Прв до врв“

Со повеќе трки и настани денеска се одбележа третиот роденден на жичарницата на Водно со одржување на манифестацијата „Прв до врв”. Во рамки на оваа манифестација се одржаа две трки, каде стартот беше...
koce

Трајановски: Паркирањето во градот да се уреди според законските прописи

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, на денешната прес-конференција ја информира јавноста за активностите што ги презема Градот Скопје за надминување на проблемот со паркинзите на јавното...

Најчитани вести