среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: Красимир Каракачанов

498320-borisov-dogovorot-treba-da-bide-potpishan-na-jazikot-propishan-vo-makedonskiot-ustav

Каракачанов потврдува што потпишал СДСМ: Ако не се согласиме дека Гоце Делчев и Илинденците се Бугари, ќе има меѓународни последици

Челникот националистичката ВМРО-БНД Красимир Каракачанов, кој е и вицепремиер и министер за одбрана на Република Бугарија по повод потпишувањето на договорот меѓу Владата на СДСМ и Бугарија даде неколку...
sekjerka-640x494

Резултат од политиките на СДСМ: Каракачанов среде Скопје „Нема зошто да го делиме Гоце Делчев, тој е Бугарин“ (ВИДЕО)

Министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, и лидер на националистичката ВМРО-БНД во изјава за бугарската тв НОВА среде Скопје дека Гоце Делчев јасно искажал дека е Бугарин и дека кога...
sekerinska-i-karakacanov-640x457

Каракачанов презадоволен од договореното со Заев: Илинденското востание е бугарско

Лидерот на ВМРО-БНД, и актуелен бугарски министер за одбрана, Красимир Каракачанов, искажа големо задоволство од договорот кој неговата влада го потпиша со владата на Зоран Заев. Според Каракачанов...

Најчитани вести