петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Tag Archives: Криза Македонија

Иванов Туск

Студен туш од Доналд Туск за Зоран Заев и СДСМ

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, вчера за време на својата посета на земјава, порача дека Македонија и натаму има евроатлантска иднина, но оти мора сама да ја реши политичката криза. Првиот...
poposki-holandija-3

Холандија очекува што поскоро решавање на кризата во Македонија

ЕУ перспективата и предизвиците со кои се соочува Република Македонија на тој пат беа во фокусот на разговорите кои министерот за надворешни работи Никола Попоски ги имаше за време на неговата посета...

Најчитани вести