петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Tag Archives: Крсто Мукоски

krsto mukoski

Мукоски до СДСМ: Малку ли ја уништувавте Македонија, сега сакате да ја докрајчите

Пратеникот Крсто Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Собранието на Република Македонија порача до колегите од СДСМ да престанат да зборуваат за одговорност бидејќи тие се оние кои што во минатото ги...
krsto-mukoski

Мукоски до Заев: Излези пред јавноста и барем еднаш не лажи. Платформата си ја прифатил во целост

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски во процедурална забелешка од собраниската говорница му посочи на Зоран Заев еднаш да собере храброст и да излезе пред македонската јавност и да признае...
Мукоски: Самоволното однесување на Јанева ја девалвира нејзината работа

Мукоски: Самоволното однесување на Јанева ја девалвира нејзината работа

На денешната 90-та пленарна седница во Собранието на Република Македонија, пратениците расправаат по точката од дневниот ред со која треба да се обезбедат финансиски средства за работење на Специјалното...

Најчитани вести