петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 41

Tag Archives: лаги

zvrlevski

По одлуката за разрешување на Зврлевски, разобличени лагите на СДСМ за „заробено судство“

Претседателот на Советот, Петар Аневски изјави дека мислењето ќе го достават до Владата заедно со краткото образложение, а потоа заедно со предлогот за разрешување треба да биде испратено до Собранието. Бидејќи...
132593697

Пандев: Лотито кажа многу лаги за мене

Среќен сум за голот, а особено и за натпреварот. Мило ми е што се врати Јуриќ. Важно е за мене што дадов гол, а прославата беше упатена кон раководството на тимот, односно претседателот Лотито кој кажа...
99098140

Селмани со лаги и конструкции се обидува да ја дезинформира јавноста во врска со работата на МИОА

Според Селмани средствата кои МИОА ги дава преку јавен оглас за финансирање на домашна документарна и играна програма се наменети за „купување“ на наклонетоста на медиумите. Имајќи ја во предвид...
133189311

ФОТО + ВИДЕО: Лагите на насилникот Димитриевски на виделина – проговори нападнатото момче

Момчето вели дека откако на Димитриевски му било кажано дека не сакаат да седи со нив, тој почнал да ги навредува, по што брутално го нападнал момчето. -До инцидентот дојде кога музичарот дојде кај нас...
мандатот

Излегоа на виделина манипулациите на СДСМ дека Груевски немало да го добие мандатот

Рокот кога претседателот Иванов требаше да го довери мандатот за формирање влада на кандидат на партијата, односно партиите што освоија најголем број мандати на предвремените парламентарни избори...
здравството

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе продолжи со лагите, a ние и по 11 декември ќе продолжиме да го развиваме здравствениот систем

– Проекти кои се обмислувани и подготвувани со месеци Шилегов ги прелистува во пет минути, застанува пред камери и започнува да се бламира тврдејќи дека нема да се реализираат. Граѓаните знаат дека...
soros-lagi-makedonija

ВИДЕО: Сорос лаги за Македонија

Сорос повторно во акција на фалсификување на вистината, манипулации и лаги. И покрај очигледната вистина дека на 5 мај полицијата беше брутално нападната од демонстрантите на СДСМ пред владата, во кој...
aleksandar-pandov500

Пандов: Соросовиот табор понесен од стравот од избори, објавува лаги и шпекулации

Натписите во медиумите финансирани од СОРОС во врска со средбата на политичките лидери со еврокомесарот Јоханес Хан во Брисел се лага која се пласира во насока на уривање на можен договор поради страв...
lagi_mazi

Трите најбизарни лаги на мажите

Ова се трите најбизарни лаги со коишто се служат мажите. Се надеваме дека некогаш не сте поверувале во нив. „Не ми е до секс, до тебе ми е“. Ова е онаа симпатична, најчесто невистинита приказна. Нема човек...
vmrodpmne

ВМРО-ДПМНЕ: И Шилегов и СДСМ продолжуваат да лажат

Петре Шилегов и СДСМ продолжуваат да лажат. Како што лажат за својата имотно состојба, така лажат и за сите други, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Иако неколку пати им беше децидно одговорено дека информациите,...
make-sex-a-priority

Пет лаги за сексот кои мажите мора да ги заборават

Без оглед на тоа колку сте потковани со сексуално знаење, сигурни сме дека сепак верувате во некои од следните заблуди. Доколку се грижите за својот сексуален живот и здрав однос во врската, време е...
why_morning_sex_is_good_for_you

Знаете ли како ве лаже партнерката во текот на сексот?

Верувале или не, жените во сексот се користат со многу лаги. Токму како и мажите способни се да ги изговорат за да би го заштитиле партнерот, да ја зголемат неговата самодоверба и да го убедат во нешто...

Најчитани вести